Albergo Firenze

Κατηγορία καταλύματος: 3
Ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης, βήματα μόλις από: Piazza della Signoria (πλατεία)

Επιλέξτε ημερομηνίες για να δείτε τιμές

Κατά τη διαμονή σας σε αυτό το κατάλυμα (Albergo Firenze), θα βρίσκεστε σε μια φανταστική τοποθεσία, μόλις 5 λεπτά με τα πόδια από: Piazza del Duomo (πλατεία) και Piazza della Signoria (πλατεία). Επίσης, σε απόσταση 10 λεπτών με τα πόδια θα βρείτε τα εξής: Παλάτσο Βέκιο και Ponte Vecchio (γέφυρα). Άλλοι ταξιδιώτες λατρεύουν το εξυπηρετικό προσωπικό και την τοποθεσία του. Τα μέσα μαζικής μεταφοράς είναι σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια: το σημείο επιβίβασης Στάση Τραμ Unità βρίσκεται σε απόσταση 10 λεπτών και το σημείο επιβίβασης Στάση Τραμ Πανεπιστημίου Σαν Μάρκο βρίσκεται σε απόσταση 12 λεπτών.

Σχόλια

8,8 στα 10
Άριστο

Δημοφιλείς παροχές

  • Διατίθεται χώρος στάθμευσης
  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ
  • Κλιματισμός
  • Εγκαταστάσεις πλυντηρίων
  • Ρεσεψιόν 24/7
  • Μη καπνιστών

Βασικές παροχές (11)

  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Διαθέσιμο πρωινό
  • Στάθμευση χωρίς παρκαδόρο
  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Χρηματοκιβώτιο στη ρεσεψιόν
  • Υπηρεσίες πλυντηρίου
  • Πολύγλωσσο προσωπικό
  • Υπηρεσίες concierge
  • Αποθήκευση αποσκευών
  • Βοήθεια για προγραμματισμό ξεναγήσεων/αγορά εισιτηρίων
  • Τηλεόραση στους κοινόχρηστους χώρους

Νιώστε σαν στο σπίτι σας (6)

  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Τηλεόραση
  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Ασανσέρ
  • Μπανιέρα ή ντουζιέρα
  • Έλεγχος κλιματισμού στο δωμάτιο (κλιματιστικό)
Η τρέχουσα τιμή είναι 273 €
συμπεριλαμβάνονται φόροι και τέλη
27 Σεπ - 28 Σεπ

Επιλογές δωματίων

Διαθέσιμα φίλτρα για τα δωμάτια
Εμφανίζονται 11 από 11 δωμάτια

Superior Double or Twin Room

  • Για 2 άτομα
  • 2 Μονά Κρεβάτια Ή 1 Διπλό Κρεβάτι

Single Room

  • Για 1 άτομο
  • 1 Μονό Κρεβάτι

Superior Τρίκλινο Δωμάτιο

8,0 στα 10
Πολύ καλό
(4 σχόλια)
  • 24 τ.μ.
  • Για 3 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι και 1 Μονό Κρεβάτι Ή 3 Μονά Κρεβάτια

Superior Τετράκλινο Δωμάτιο

  • 25 τ.μ.
  • Για 4 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι και 2 Μονά Κρεβάτια Ή 4 Μονά Κρεβάτια

Superior Δίκλινο Δωμάτιο (Double ή Twin)

8,4 στα 10
Πολύ καλό
(16 σχόλια)
  • 17 τ.μ.
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι Ή 2 Μονά Κρεβάτια

Standard Δίκλινο Δωμάτιο (Double ή Twin)

8,0 στα 10
Πολύ καλό
(20 σχόλια)
  • 14 τ.μ.
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι Ή 2 Μονά Κρεβάτια

Premium Δίκλινο Δωμάτιο (Double ή Twin), Θέα στην Πόλη

  • Θέα στην πόλη
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι Ή 2 Μονά Κρεβάτια

Τρίκλινο Δωμάτιο

8,2 στα 10
Πολύ καλό
(24 σχόλια)
  • 20 τ.μ.
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 3 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι και 1 Μονό Κρεβάτι Ή 3 Μονά Κρεβάτια

Μονόκλινο Δωμάτιο

7,6 στα 10
Καλό
(5 σχόλια)
  • 9 τ.μ.
  • Για 1 άτομο
  • 1 Μονό Κρεβάτι

Τετράκλινο Δωμάτιο

10,0 στα 10
Εξαιρετικό
(6 σχόλια)
  • 25 τ.μ.
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 4 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι και 2 Μονά Κρεβάτια Ή 4 Μονά Κρεβάτια

Standard Double or Twin Room

  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι Ή 2 Μονά Κρεβάτια

Παρόμοια καταλύματα

Mod logo
Συνδεθείτε για να δείτε εκπτώσεις και προνόμια του προγράμματος. Περισσότερες επιβραβεύσεις για περισσότερη περιπέτεια!

Σχετικά με την περιοχή

Χάρτης
Piazza Donati 4, Florence, FI, 50122

Τι υπάρχει σε κοντινή απόσταση

  • Piazza della Signoria (πλατεία) - 2 λεπτά με τα πόδια - 0.2 χλμ.
  • Καθεδρικός Ναός της Αγίας Μαρίας του Φιόρε - 3 λεπτά με τα πόδια - 0.3 χλμ.
  • Piazza del Duomo (πλατεία) - 3 λεπτά με τα πόδια - 0.3 χλμ.
  • Παλάτσο Βέκιο - 3 λεπτά με τα πόδια - 0.3 χλμ.
  • Ponte Vecchio (γέφυρα) - 5 λεπτά με τα πόδια - 0.5 χλμ.

Τρόποι μετακίνησης

  • Αεροδρόμιο της Peretola (FLR) - 35 λεπτά με το αυτοκίνητο, 10,2 χλμ.
  • Φλωρεντία (ZMS-Σιδηροδρομικός Σταθμός Santa Maria Novella) - 13 λεπτά περπάτημα, 1,1 χλμ.
  • Σταθμός Firenze Santa Maria Novella - 14 λεπτά περπάτημα, 1,2 χλμ.
  • Σταθμός Porta al Prato - 22 λεπτά περπάτημα, 1,8 χλμ.
  • Στάση Τραμ Πανεπιστημίου Σαν Μάρκο - 12 λεπτά περπάτημα, 1 χλμ.
  • Στάση Τραμ Valfonda - Stazione Santa Maria Novella - 12 λεπτά περπάτημα, 1 χλμ.
  • Στάση Τραμ Unità - 10 λεπτά περπάτημα, 0,9 χλμ.

Εστιατόρια

  • ‪Gusto Leo - ‬3 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Osteria del Proconsolo - ‬2 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Coronas Cafe - ‬2 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Tehran Cucina Persiana - ‬2 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Perchè No? - ‬2 λεπτά με τα πόδια

Πληροφορίες για το κατάλυμα

Albergo Firenze

  • Κατά τη διαμονή σας σε αυτό το κατάλυμα (Albergo Firenze), θα βρίσκεστε σε μια φανταστική τοποθεσία, μόλις 5 λεπτά με τα πόδια από: Piazza del Duomo (πλατεία) και Piazza della Signoria (πλατεία). Επίσης, σε απόσταση 10 λεπτών με τα πόδια θα βρείτε τα εξής: Παλάτσο Βέκιο και Ponte Vecchio (γέφυρα). Άλλοι ταξιδιώτες λατρεύουν το εξυπηρετικό προσωπικό και την τοποθεσία του. Τα μέσα μαζικής μεταφοράς είναι σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια: το σημείο επιβίβασης Στάση Τραμ Unità βρίσκεται σε απόσταση 10 λεπτών και το σημείο επιβίβασης Στάση Τραμ Πανεπιστημίου Σαν Μάρκο βρίσκεται σε απόσταση 12 λεπτών.

Με μια ματιά

Μέγεθος ξενοδοχείου

    • 58 δωμάτια
    • Εκτείνεται σε 5 ορόφους

Άφιξη/αναχώρηση

    • Ώρα έναρξης check-in: 2:30 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 12 τα μεσάνυχτα
    • Διατίθεται ανέπαφο check-in
    • Ελάχιστη ηλικία για check-in: 18
    • Ώρα check-out: 10:30 π.μ.
    • Διατίθεται ανέπαφο check-out

Ειδικές οδηγίες για το check-in

    • Το προσωπικό της ρεσεψιόν θα υποδεχτεί τους επισκέπτες κατά την άφιξη.
    • Αυτό το κατάλυμα δεν προσφέρει check-in πέραν του καθιερωμένου ωραρίου
    • Οι πληροφορίες που παρέχει το κατάλυμα μπορεί να έχουν μεταφραστεί με εργαλεία αυτόματης μετάφρασης.

Απαιτούνται κατά το check-in

    • Απαιτείται πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή εγγύηση σε μετρητά για τυχόν πρόσθετες χρεώσεις
    • Ενδέχεται να απαιτείται επίσημο έγγραφο ταυτότητας με φωτογραφία
    • Η ελάχιστη ηλικία για check-in είναι 18 ετών

Παιδιά

    • Δεν υπάρχουν κρεβατάκια για μωρά

Κατοικίδια

    • Δεν επιτρέπονται κατοικίδια
    • Επιτρέπονται τα ζώα υπηρεσίας

Ίντερνετ

    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στους κοινόχρηστους χώρους
    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στα δωμάτια

Χώρος στάθμευσης

    • Στάθμευση χωρίς παρκαδόρο στο κατάλυμα (40 EUR ανά ημέρα)
    • Περιορισμένος χώρος στάθμευσης στον χώρο του καταλύματος
    • Χώρος στάθμευσης εκτός του καταλύματος σε απόσταση περίπου 600 μέτρων (40 EUR ανά ημέρα)

Άλλες πληροφορίες

    • Κατάλυμα για μη καπνίζοντες

Παροχές καταλύματος

Φαγητό και ποτό

  • Διατίθεται πρωινό σε μπουφέ (επιπλέον χρέωση) καθημερινά μεταξύ 7:30 π.μ.–10:30 π.μ.

Τι να κάνετε

  • Περιηγήσεις σε οινοποιείο σε κοντινή απόσταση

Υπηρεσίες

  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Υπηρεσίες concierge
  • Βοήθεια για προγραμματισμό ξεναγήσεων/αγορά εισιτηρίων
  • Υπηρεσία στεγνοκαθαριστηρίου/πλυντηρίου
  • Φύλαξη αποσκευών
  • Πολύγλωσσο προσωπικό

Εγκαταστάσεις

  • Χρηματοκιβώτιο στη ρεσεψιόν
  • Τηλεόραση στους κοινόχρηστους χώρους

Προσβασιμότητα

  • Σήμανση Braille
  • Ασανσέρ
  • Φάρδος θύρας ασανσέρ (εκατοστά): 80
  • Ασανσέρ με πρόσβαση για άτομα με αναπηρικό καροτσάκι
  • Γραφείο εγγραφής με πρόσβαση για άτομα με αναπηρικό καροτσάκι
  • Ύψος γραφείου εγγραφής προσβάσιμου για άτομα με αναπηρικό καροτσάκι (εκατοστά): 120
  • Κουπαστές στις σκάλες
  • Ύψος κουπαστών στις σκάλες (εκατοστά): 100
  • Υπερυψωμένο κάθισμα τουαλέτας
  • Ύψος υπερυψωμένου καθίσματος τουαλέτας (εκατοστά): 80
  • Μπάρα λαβής κοντά στην τουαλέτα
  • Ύψος μπάρας λαβής τουαλέτας (εκατοστά): 100
  • Κορδόνι έκτακτης ανάγκης στο μπάνιο
  • Κουδούνι και τηλεφωνική ειδοποίηση

Παροχές δωματίου

Διασκεδάστε

  • Τηλεόραση LCD 21 ιντσών
  • Δορυφορικά κανάλια

Άνετη διαμονή

  • Κλιματισμός με ψύξη και κλιματισμός με θέρμανση

Κοιμηθείτε καλά

  • Υποαλλεργικά κλινοσκεπάσματα
  • Κατάλογος επιλογής μαξιλαριών
  • Πουπουλένιο πάπλωμα
  • Κλινοσκεπάσματα υψηλής ποιότητας

Φρεσκαριστείτε

  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Μπανιέρα ή ντουζιέρα
  • Μπιντές
  • Οικολογικά προϊόντα προσωπικής περιποίησης
  • Πιστολάκι μαλλιών
  • Πετσέτες
  • Οδοντόβουρτσα και οδοντόκρεμα

Μείνετε συνδεδεμένοι

  • Γραφείο
  • Δωρεάν WiFi
  • Τηλέφωνο

Περισσότερα

  • Καθημερινά
  • Χρηματοκιβώτιο μέσα στο δωμάτιο
  • Οικολογικά προϊόντα προσωπικής περιποίησης
  • Λάμπες LED
  • Κομποστοποίηση
  • Ανακύκλωση

Τέλη και πολιτικές

Υποχρεωτικά τέλη

Θα σας ζητηθεί να πληρώσετε τις ακόλουθες χρεώσεις κατά το check-in ή το check-out. Στις χρεώσεις ενδέχεται να περιλαμβάνονται οι σχετικοί φόροι:
  • Επιβάλλεται δημοτικός φόρος: 6.00 EUR ανά άτομο, ανά διανυκτέρευση, για έως 7 διανυκτερεύσεις. Ο φόρος αυτός δεν ισχύει για παιδιά ηλικίας κάτω από 12 έτη.

Προαιρετικές επιπλέον παροχές

  • Διατίθεται πρωινό σε μπουφέ με επιπλέον χρέωση 15 EUR για ενήλικες και 15 EUR για παιδιά

Παιδιά και επιπλέον κρεβάτια

  • Όλοι οι επισκέπτες, συμπεριλαμβανομένων των παιδιών, πρέπει να είναι παρόντες κατά το check-in και να επιδείξουν την επίσημη ταυτότητα ή το διαβατήριό τους

Κατοικίδια

  • Τα ζώα υπηρεσίας δεν υπόκεινται σε τέλη

Στάθμευση

  • Η στάθμευση χωρίς παρκαδόρο κοστίζει 40 EUR (ανά ημέρα)
  • Διατίθεται χώρος στάθμευσης σε κοντινή απόσταση με χρέωση 40 EUR ανά ημέρα (σε απόσταση 600 μέτρων)

Πολιτικές

Αυτό το κατάλυμα τελεί υπό τη διαχείριση ενός επαγγελματία οικοδεσπότη. Η παροχή καταλύματος σχετίζεται με το ελεύθερο επάγγελμά του, την επιχειρηματική του δραστηριότητα ή την εργασία του.

Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις για επιπλέον άτομα και να ποικίλουν ανάλογα με την πολιτική του καταλύματος.

Σύμφωνα με τους εθνικούς/τοπικούς νόμους, η χρήση του κλιματισμού ενδέχεται να περιορίζεται σε συγκεκριμένες ώρες από 1 Νοεμβρίου έως 31 Μαΐου.

Όλοι οι επισκέπτες που διαμένουν σε δωμάτια του ξενοδοχείου θα πρέπει να έχουν δηλωθεί στο ξενοδοχείο.

Οι επισκέπτες μπορούν να αισθάνονται ασφαλείς, καθώς στον χώρο του καταλύματος υπάρχουν: πυροσβεστήρας, ανιχνευτής καπνού, σύστημα ασφαλείας και κουτί πρώτων βοηθειών.

Αυτό το κατάλυμα δέχεται πιστωτικές κάρτες, χρεωστικές κάρτες και μετρητά.

Αποδεκτές πιστωτικές κάρτες: πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες

Οι συναλλαγές σε μετρητά σε αυτό το κατάλυμα δεν μπορούν να υπερβαίνουν το ποσό των 5000 EUR εξαιτίας των εθνικών κανονισμών. Για περισσότερες λεπτομέρειες επικοινωνήστε με το κατάλυμα χρησιμοποιώντας τα στοιχεία στην επιβεβαίωση κράτησης.

Αν ακυρώσετε την κράτησή σας, θα υπόκεισθε στην πολιτική ακύρωσης του οικοδεσπότη. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της ΕΕ περί των δικαιωμάτων των καταναλωτών, οι υπηρεσίες κράτησης καταλυμάτων δεν υπόκεινται στο δικαίωμα υπαναχώρησης.

Κατηγορία καταλύματος

Αυτό το κατάλυμα έχει λάβει την επίσημη βαθμολογία αστέρων του από την αρχή the local rating authority.

Επίσης γνωστό ως

Albergo Firenze

Albergo Firenze Florence

Albergo Firenze Hotel

Albergo Firenze Hotel Florence

Albergo Firenze Hotel Florence

Albergo Firenze Hotel

Albergo Firenze Florence

Albergo Firenze Hotel Florence

Συχνές ερωτήσεις

Προσφέρει το Albergo Firenze δωρεάν ακύρωση και πλήρη επιστροφή χρημάτων;

Ναι, το κατάλυμα (Albergo Firenze) έχει διαθέσιμα δωμάτια με πλήρη επιστροφή χρημάτων για κράτηση στη σελίδα μας. Αν έχετε κάνει κράτηση για δωμάτιο με πλήρως επιστρέψιμη τιμή, μπορείτε να το ακυρώσετε έως και λίγες ημέρες πριν το check in ανάλογα με την πολιτική ακύρωσης του καταλύματος. Απλώς βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει την πολιτική ακύρωσης αυτού του καταλύματος, για να ενημερωθείτε για τους ακριβείς όρους και τις προϋποθέσεις.

Επιτρέπονται κατοικίδια σε αυτό το κατάλυμα (Albergo Firenze);

Λυπούμαστε, δεν επιτρέπονται κατοικίδια, αλλά τα ζώα υπηρεσίας είναι ευπρόσδεκτα.

Προσφέρεται στάθμευση στον χώρο του καταλύματος (Albergo Firenze);

Ναι. Η στάθμευση χωρίς παρκαδόρο κοστίζει 40 EUR ανά ημέρα. Οι θέσεις στάθμευσης μπορεί να είναι περιορισμένες.

Ποιες ώρες πραγματοποιείται το check-in και το check-out σε αυτό το κατάλυμα (Albergo Firenze);

Ώρα έναρξης check-in: 2:30 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 12 τα μεσάνυχταΤο check-out πραγματοποιείται έως 10:30 π.μ.. Ανέπαφο check-in και check-out είναι διαθέσιμα.

Τι υπάρχει στην περιοχή που βρίσκεται το Albergo Firenze;

Το Albergo Firenze βρίσκεται σε Ιστορικό Κέντρο της Φλωρεντίας, μόλις 4 λεπτ. με τα πόδια από Piazza del Duomo (πλατεία) και 7 λεπτ. με τα πόδια από Ponte Vecchio (γέφυρα). Οι ταξιδιώτες λατρεύουν την υπέροχη τοποθεσία αυτού του ξενοδοχείου.