Contess By Faros

Κατηγορία καταλύματος: 3
Ξενοδοχείο στην παραλία με λεωφορειάκι για την παραλία, κοντά σε Παραλία Icmeler

Επιλέξτε ημερομηνίες για να δείτε τιμές

Κατά τη διαμονή σας σε αυτό το κατάλυμα (Contess By Faros), θα βρίσκεστε 10 λεπτά με το αυτοκίνητο από: Παραλία Icmeler και Παραλία του Μαρμαρίς. Αφού διασκεδάσετε στην εποχική εξωτερική πισίνα, μπορείτε να πάρετε κάτι να φάτε στο εστιατόριο ή να χαλαρώσετε με ένα ποτό στο μπαρ/lounge.

Σχόλια

6,4 στα 10
Καλό

Δημοφιλείς παροχές

  • Πισίνα
  • Δωρεάν πρωινό
  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ
  • Εστιατόριο
  • Κλιματισμός
  • Μπαρ

Βασικές παροχές (9)

  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Στην παραλία
  • Εστιατόρια και μπαρ/lounge
  • Ομπρέλες θαλάσσης
  • Ξαπλώστρες (σεζλόνγκ)
  • Εποχική εξωτερική πισίνα
  • Λεωφορειάκι για την παραλία
  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Κλιματισμό

Νιώστε σαν στο σπίτι σας (4)

  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Μίνι μπαρ
  • Εποχική εξωτερική πισίνα
  • Πιστολάκι μαλλιών

Επιλογές δωματίων

Διαθέσιμα φίλτρα για τα δωμάτια
Εμφανίζονται 2 από 2 δωμάτια

Standard Δωμάτιο, Θέα στην Πόλη

  • Θέα στην πόλη
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 2 Μονά Κρεβάτια Ή 1 Διπλό Κρεβάτι

Standard Δωμάτιο, Θέα στη Θάλασσα

  • Θέα στη θάλασσα
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 2 Μονά Κρεβάτια Ή 1 Διπλό Κρεβάτι

Παρόμοια καταλύματα

Mod logo
Συνδεθείτε για να δείτε εκπτώσεις και προνόμια του προγράμματος. Περισσότερες επιβραβεύσεις για περισσότερη περιπέτεια!

Σχετικά με την περιοχή

Χάρτης
Içmeler Mahallesi, Bülent Ecevit Bulvari, Blok No:20, Marmaris, Mugla, 48720

Τι υπάρχει σε κοντινή απόσταση

  • Εθνικό Πάρκο Μαρμαρίδας - 1 λεπτό με τα πόδια - 0.1 χλμ.
  • Παραλία Icmeler - 2 λεπτά με τα πόδια - 0.2 χλμ.
  • Νιρβάνα Παραλία - 15 λεπτά με τα πόδια - 1.3 χλμ.
  • Παραλία του Μαρμαρίς - 9 λεπτά με το αυτοκίνητο - 4.9 χλμ.
  • Παραλία Turunc - 23 λεπτά με το αυτοκίνητο - 10.9 χλμ.

Τρόποι μετακίνησης

  • Ρόδος (RHO-Διεθνές Αεροδρόμιο Διαγόρας) - 46,3 χλμ.
  • Νταλαμάν (DLM-Διεθνές Aεροδρόμιο του Νταλαμάν) - 107 λεπτά με το αυτοκίνητο, 104,8 χλμ.
  • Λεωφορειάκι για την παραλία (επιπλέον χρέωση)

Εστιατόρια

  • ‪Coco Beach Italian Restaurant - ‬1 λεπτό με τα πόδια
  • ‪Pier15 Alacarte Restaurant - ‬1 λεπτό με τα πόδια
  • ‪Club Munamar Beach Resort - ‬4 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Yakamoz Beach Cafe&Bar - ‬2 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Romeo & Juliet - ‬3 λεπτά με τα πόδια

Πληροφορίες για το κατάλυμα

Contess By Faros

  • Κατά τη διαμονή σας σε αυτό το κατάλυμα (Contess By Faros), θα βρίσκεστε 10 λεπτά με το αυτοκίνητο από: Παραλία Icmeler και Παραλία του Μαρμαρίς. Αφού διασκεδάσετε στην εποχική εξωτερική πισίνα, μπορείτε να πάρετε κάτι να φάτε στο εστιατόριο ή να χαλαρώσετε με ένα ποτό στο μπαρ/lounge.

Με μια ματιά

Μέγεθος ξενοδοχείου

    • 59 δωμάτια

Άφιξη/αναχώρηση

    • Ώρα έναρξης check-in: 2:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: οποιαδήποτε στιγμή
    • Ώρα check-out: 12 το μεσημέρι

Ειδικές οδηγίες για το check-in

    • Το προσωπικό της ρεσεψιόν θα υποδεχτεί τους επισκέπτες κατά την άφιξη.
    • Οι πληροφορίες που παρέχει το κατάλυμα μπορεί να έχουν μεταφραστεί με εργαλεία αυτόματης μετάφρασης.

Απαιτούνται κατά το check-in

    • Απαιτείται πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή εγγύηση σε μετρητά για τυχόν πρόσθετες χρεώσεις
    • Ενδέχεται να απαιτείται επίσημο έγγραφο ταυτότητας με φωτογραφία

Κατοικίδια

    • Δεν επιτρέπονται κατοικίδια ή ζώα υπηρεσίας

Ίντερνετ

    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στους κοινόχρηστους χώρους
    • Δωρεάν WiFi (ταχύτητα: 25+ Mbps) στα δωμάτια

Χώρος στάθμευσης

    • Δεν υπάρχει η δυνατότητα στάθμευσης στο κατάλυμα

Εκτός καταλύματος

    • Λεωφορειάκι για παραλία*

Παροχές καταλύματος

Φαγητό και ποτό

  • Διατίθεται δωρεάν πρωινό σε μπουφέ καθημερινά μεταξύ 8:00 π.μ.–9:30 π.μ.
  • Εστιατόριο
  • Μπαρ/lounge

Τι να κάνετε

  • Στην παραλία
  • Λεωφορειάκι για την παραλία (επιπλέον χρέωση)

Υπηρεσίες

  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Λεωφορειάκι για την παραλία (επιπλέον χρέωση)
  • Ξαπλώστρες παραλίας
  • Ομπρέλες θαλάσσης

Εγκαταστάσεις

  • Εποχική εξωτερική πισίνα

Προσβασιμότητα

  • Οι επάνω όροφοι είναι προσβάσιμοι μόνο μέσω σκάλας
  • Καλά φωτισμένη διαδρομή προς την είσοδο
  • Δάπεδο με πλακάκια στο δωμάτιο

Παροχές δωματίου

Άνετη διαμονή

  • Κλιματισμός
  • Μίνι μπαρ

Κοιμηθείτε καλά

  • Κλινοσκεπάσματα

Φρεσκαριστείτε

  • Μόνο ντουζιέρα
  • Σαμπουάν
  • Πιστολάκι μαλλιών
  • Πετσέτες
  • Χαρτί υγείας

Μείνετε συνδεδεμένοι

  • Δωρεάν WiFi (ταχύτητα: 25+ Mbps)

Περισσότερα

  • Καθημερινά

Ειδικά χαρακτηριστικά

Γεύματα

Χώρος εντός του ξενοδοχείου - εστιατόριο. Οι επισκέπτες μπορούν να απολαύσουν ποτά στο μπαρ. Ανοιχτό καθημερινά

Τέλη και πολιτικές

Προαιρετικές επιπλέον παροχές

  • Η υπηρεσία μεταφοράς με το λεωφορειάκι για την παραλία προσφέρεται με επιπλέον χρέωση
  • Για επιπλέον χρέωση προσφέρεται κλιματισμός

Ανακαινίσεις και διακοπή λειτουργίας

Το κατάλυμα είναι κλειστό μεταξύ 15 Οκτωβρίου και 10 Μαΐου.

Πισίνα, σπα και γυμναστήριο (κατά περίπτωση)

  • Η πισίνα είναι ανοιχτή από 8:00 π.μ. έως 6:00 μ.μ.
  • Η εποχική πισίνα είναι ανοιχτή την εξής περίοδο: (01) Μαΐου - (31) Οκτωβρίου

Πολιτικές

Αυτό το κατάλυμα τελεί υπό τη διαχείριση ενός επαγγελματία οικοδεσπότη. Η παροχή καταλύματος σχετίζεται με το ελεύθερο επάγγελμά του, την επιχειρηματική του δραστηριότητα ή την εργασία του.
Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις για επιπλέον άτομα και να ποικίλουν ανάλογα με την πολιτική του καταλύματος.
Αυτό το κατάλυμα δεν διαθέτει ασανσέρ.
Αυτό το κατάλυμα δέχεται πιστωτικές κάρτες, χρεωστικές κάρτες και μετρητά.
Αποδεκτές πιστωτικές κάρτες: πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες
Κωδικός αναφοράς καταλύματος 021633
Αν ακυρώσετε την κράτησή σας, θα υπόκεισθε στην πολιτική ακύρωσης του οικοδεσπότη. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της ΕΕ περί των δικαιωμάτων των καταναλωτών, οι υπηρεσίες κράτησης καταλυμάτων δεν υπόκεινται στο δικαίωμα υπαναχώρησης.

Επίσης γνωστό ως

Contess By Faros Hotel
Contess By Faros Marmaris
Contess By Faros Hotel Marmaris

Συχνές ερωτήσεις

Είναι το Contess By Faros ανοιχτό την τρέχουσα περίοδο;

Το κατάλυμα είναι κλειστό μεταξύ 15 Οκτωβρίου και 10 Μαΐου.

Προσφέρει το Contess By Faros δωρεάν ακύρωση και πλήρη επιστροφή χρημάτων;

Ναι, το κατάλυμα (Contess By Faros) έχει διαθέσιμα δωμάτια με πλήρη επιστροφή χρημάτων για κράτηση στη σελίδα μας. Αν έχετε κάνει κράτηση για δωμάτιο με πλήρως επιστρέψιμη τιμή, μπορείτε να το ακυρώσετε έως και λίγες ημέρες πριν το check in ανάλογα με την πολιτική ακύρωσης του καταλύματος. Απλώς βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει την πολιτική ακύρωσης αυτού του καταλύματος, για να ενημερωθείτε για τους ακριβείς όρους και τις προϋποθέσεις.

Υπάρχει πισίνα σε αυτό το κατάλυμα (Contess By Faros);

Ναι, θα βρείτε εποχική εξωτερική πισίνα. Οι επισκέπτες έχουν πρόσβαση στην πισίνα από 8:00 π.μ. έως 6:00 μ.μ..

Επιτρέπονται κατοικίδια σε αυτό το κατάλυμα (Contess By Faros);

Λυπούμαστε, δεν επιτρέπονται κατοικίδια ή ζώα υπηρεσίας.

Προσφέρεται στάθμευση στον χώρο του καταλύματος (Contess By Faros);

Δυστυχώς δεν υπάρχει χώρος στάθμευσης στον χώρο του καταλύματος (Contess By Faros).

Ποιες ώρες πραγματοποιείται το check-in και το check-out σε αυτό το κατάλυμα (Contess By Faros);

Ώρα έναρξης check-in: 2:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: οποιαδήποτε στιγμήΤο check-out πραγματοποιείται έως 12 το μεσημέρι.

Ποιες δραστηριότητες είναι διαθέσιμες στο Contess By Faros και στη γύρω περιοχή;

Το Contess By Faros διαθέτει εποχική εξωτερική πισίνα.

Υπάρχουν εστιατόρια σε αυτό το κατάλυμα (Contess By Faros) ή στη γύρω περιοχή;

Ναι, υπάρχει ένα εστιατόριο στο κατάλυμα.

Τι υπάρχει στην περιοχή που βρίσκεται το Contess By Faros;

Το Contess By Faros απέχει μόλις 2 λεπτ. με τα πόδια από Παραλία Icmeler και 10 λεπτ. με τα πόδια από Νιρβάνα Παραλία.

Σχόλια

Σχόλια για το κατάλυμα Contess By Faros

6,4

Καλό

6,6

Καθαριότητα

5,6

Παροχές

7,4

Προσωπικό & εξυπηρέτηση

6,8

Κατάσταση καταλύματος & παροχές

Σχόλια

Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Very nice place to rest your head and food was nice too
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Otelin kendine ait plajı olması çok iyi, şezlong için yüzlerce lira ödemenize hiç gerek kalmıyor. Özellikle içmelerin çok merkezi bir yerinde olması ve hareketli bir yerde olması çok güzeldi
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Temiz otel çalışanlar ilgili. Plaj manzarası kumsal her şey mükemmeldi .Yanlız çok su kesintisi oldu. Çarşı pazar marketler yakındı güzel bir tatil geçirdim çok tşkr ederim
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Otelin odaları ve kahvaltı kalitesi iyi değil ancak plajı ve plaj düzeni muazzam. Sadece denize girmek için uygun fiyatlı bir otel arınıyorsa doğru adres.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Otelin konumu ve bahçesi çok güzel, her yere yakın. Otel sahibi Ozan Bey en ufak istekte bile oldukça çözüm odaklı ve oteldeki herkes çok güler yüzlü. Arkadaş/aileyle kalmak için çok şirin ve güzel bir otel :)
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

2 gece konakladım konumu zaten denize sıfır yanında cafeler vs herşey ayağınızın altında 2 çift gittik çok memnun kaldım teşekkür ederim
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Gayet guzel di ve ve çok yardımcı oldular her konuda
Επαληθευμένο σχόλιο

2/10 Κακό

Kesinlikle fotoğraflarla alakası yok çevre ve restoranı çok pahalı
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

ekip süper
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

Für geringe Ansprüche ok

Aussicht aufs Meer OK. Zimmer eher klein aber OK. Sauberkeit hat viel Verbesserungspotential. Zimmer wurde vor Ankunft ungründlich gereinigt und vorbereitet. Frühstück wahrscheinlich OK, wenn man vor den Reisegruppen am Buffet ist. Kaffee gab's keinen. Personal unmotiviert. OK, für Kurzurlaub, wenns direkt am Strand sein muss.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Otel müdürleri Ozan Bey ve Hayrettin Bey’e çok teşekkür ediyoruz güler yüzleri anlayışları ilgileri alakaları mükemmeldi. 5 gün gittiğimiz tatilimizi 2 gün daha uzattık. Denize sıfır kendilerine ait plajları var. Kahvaltısı gayet yeterli. Otel çalışanları yine aynı şekilde ilgililer. Akşamları ayrıca canlı müzikleri oluyor. Gayet keyifli bir tatil geçirdik. Sakin dinlenebileceğimiz, aynı anda eğlenebileceğimiz bir tatil oldu. Tekrardan teşekkürler Contess By Faros ekibi. 🙏👏
Επαληθευμένο σχόλιο

2/10 Κακό

Very dirty rooms never got cleaned the whole10 days i was there
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Lovely Contess.

Stayed for 3 days, the hotel was in transition with new owners and staff. Right on the Plaj front with superb views. Overall they made us most welcome, the rooms were smaller than hoped, but still comfotable and clean. The staff were excellent and couldn`t do enough for you, especially as my Turkish isn`t brilliant. Breakfast will be as a buffet once they are organised, but at the moment it was a selection of cold cheeses, salads, eggs, preserves and bread on a plate. You could order omlettes etc if wanted at an extra charge. Overall a great stay and we will not hesitate to go back.
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

No complaints really.

Excellent location. Friendly helpful staff. Not quite up to the mark. Breakfast plated not buffet. Bathroom plumbing needing attention but shower was very good. Balcony furniture and view sare plus points Would consider using again but not definitely. Renovation work ongoing. All in all Contess okay.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Contess by Faros - Icmeler.

Skønt ophold på mindre autentisk tyrkisk stil hotel, som jeg mere vil kalde B&B. Skøn beliggenhed lige ud til stranden. Ikke de største værelser, men der var alt hvad jeg havde brug for. Aircon, lille køleskab, el koger. Der er ikke så mange stikkontakter, så en forlængerledning med ekstra stik vil jeg anbefale at tage med. Rengøringen var tip top, og alt personale var meget hjælpsomme. Skøn morgenmads buffet med diverse retter. Mindre pool men ren og pæn. Skøn strand med gratis liggestole, wifi, det er kutyme at købe drikkevarer på stranden. Jeg vil klart vende tilbage en anden gang.
Επαληθευμένο σχόλιο

2/10 Κακό

Very bad experience for me

I should've taken more notice of the poor reviews for this hotel but had confidence in the statements from the hotel that things were better this season! It's the worst experience I've ever had in Icmeler - I've been going there since 2001. I stayed one night only and arranged with Hotels.com to start a refund process for the other 9 days, 13 days later my refund still not in my bank! There may be some rooms that have been updated but my experience was awful
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Temmuz 2024

Odamız ve otel genel olarak temizdi, eşimle 4 gece konakladık, klima, sıcak su sorunsuz çalışıyordu. Otelin önündeki plajda şezlong ve şemsiyeler otel müşterilerine ücretsiz, restoranın fiyatları da makuldu. Otel açık büfe olarak hem kahvaltı hem akşam yemeği veriyor. Biz akşam yemeği beklemiyorduk şaşırdık. Otopark sıkıntı, kendi aracıyla gelecekler otelin yakınlarında yer bulamayabilir. Otelin eksik bir yanı yoktu, sadece çok sık elektrik kesintisi yaşadık, bu sorun otelden kaynaklanmıyor ancak jeneratör vs yoktu. Akşamları otelin bahçesinde canlı müzik oluyor, kokteylleri de genel olarak başarılı.
Επαληθευμένο σχόλιο

4/10 Επαρκές

yanlış tercihlerden kaçının.

tek artısı konum olarak güzel bir yerde bulunuyor sahille arasında sadece yürüyüş yolu var. sadece başımı sokacak bir yer olsun istiyorsanız tercih edebilirsiniz. tercih edecekseniz odalar da mini buzdolabı, tv, ısıtıcı vb şeyler bulunmuyor bunlar en vasat yerlerde dahi standart olarak bulunan şeyler olmasına rağmen burda yok bu sebeple vasat altında diyebiliriz. otoparkı yok ara sokaklara aracını yer bulursanız bırakırsınız, temizlik konusunda da vasatın altında kalan bir yer, tercih ederken bunları gözönünde bulundurarak değerlendirme yapın.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Çalışanlar gayet güler yüzlüydü. Sahile çok yakın ve şezlongları iyiydi. Ama plajdaki çalışanlar siparişleri çok geç getiriyorlar. Odada televizyon ve minibar yoktu. Minibar istedik ama ne yazık ki gelmedi zaten oda küçük olduğu için koyacak yer sıkıntı olacaktı. Her gün odanın temizlenmesini istedik ve temizlendi. Kahvaltıda çeşit olarak iyiydi ama saat 9.00’a kadar tura katılan tatilciler olduğu için kahvaltıdaki çeşitler kısa sürede bitiyordu. Biten yiyecekleri yenilemeleri de uzun sürüyordu bu yüzden kahvaltıda çok vakit kaybediyorduk. Bu yüzden bence tur şirketi ile gelenler ile normal kendi misafirlerini ayırmaları gerekiyor. Ben sırf bu yüzden oteli tavsiye edemeyeceğim.
Επαληθευμένο σχόλιο

2/10 Κακό

Saygısız anlayışsz tek derdi para olan bayan müdür

Ekstra ücreler talep ettiler. Klima kırıktı oda değiştirdik. Yeni oda da klima bozuktu. 2 saat tamirini bekledik. Buzdolanıda bozuktu değiştirildi. Tatile mi gittik tadilata mı belli değildi. Çalışanlar oldukça iyiydi fakat otelin müdürü olduğunu söyleyen bayanla hiç anlaşamadık para para diyip duruyordu. Satın almış olmasaydım para iadesi alabilecek olsaydım mümkün değil kalmazdım.
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

Ok kjent med stedet fra tidligere. Super strandutsikt
Επαληθευμένο σχόλιο

4/10 Επαρκές

Hotellet er veldig slitt. Rengjøring kun hver tredje dag og ikke alltid så ofte heller. Vannet forsvart til tider. Heisen var ute av drift i flere dager. Bassenget var ute av drift. Frokosten var veldig enkel, men ok. Personalet var hyggelige, og gjorde så godt de kunne. Tommel opp for beliggenhet.
Επαληθευμένο σχόλιο

4/10 Επαρκές

Hayal kırıklığı

Otel temiz değildi. Kahvaltısı açık büfe olmasına rağmen çok kısıtlı ve vasattı. Plaj kısımındaki insanlar rahatsız ediciydi. Çift ve ya aile için uygun değildi. Denizi çok bulanık ve pisti.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Ett mysigt strandhotell med personlig touch.

Ett mysigt hotell mitt på stranden i fantastiska Icmeler. Ett mycket fint bemötande och den här vistelsen var helt över förväntan. Kommer definitivt att komma tillbaka till det här hotellet inom kort. Ett litet hotell med personligt bemötande och man kände sig trygg under hela resan.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό