Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center

Κατηγορία καταλύματος: 3
Ξενοδοχείο με εστιατόριο, κοντά σε Τογιότα Σέντερ

Επιλέξτε ημερομηνίες για να δείτε τιμές

Κατά τη διαμονή σας σε αυτό το κατάλυμα (Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center), θα βρίσκεστε 15 λεπτά με τα πόδια από: Τογιότα Σέντερ και Συνεδριακό Κέντρο George R. Brown Convention Center. Αφού επισκεφτείτε το γυμναστήριο για να γυμναστείτε, μπορείτε να πάρετε κάτι να φάτε στο εστιατόριο ή να χαλαρώσετε με ένα ποτό στο μπαρ/lounge. Επίσης, σε απόσταση 5 λεπτών με το αυτοκίνητο θα βρείτε τα εξής: Πάρκο Daikin και Πανεπιστήμιο Ράις. Τα μέσα μαζικής μεταφοράς είναι σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια: το σημείο επιβίβασης Σταθμός Bell βρίσκεται σε απόσταση 8 λεπτών και το σημείο επιβίβασης Σταθμός Κέντρου Διαμετακόμισης Downtown βρίσκεται σε απόσταση 11 λεπτών.

Σχόλια

9,0 στα 10
Θαυμάσιο

Δημοφιλείς παροχές

  • Πισίνα
  • Δέχεται κατοικίδια
  • Διατίθεται χώρος στάθμευσης
  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ
  • Εστιατόριο
  • Κλιματισμός

Βασικές παροχές (12)

  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Εστιατόρια και μπαρ/lounge
  • Γυμναστήριο
  • Στάθμευση με παρκαδόρο
  • Εποχική εξωτερική πισίνα
  • Επιχειρηματικό κέντρο που λειτουργεί 24 ώρες το 24ωρο
  • Επιχειρηματικό κέντρο
  • Αίθουσες συνεδριάσεων
  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Καφέ στους κοινόχρηστους χώρους
  • Κλιματισμό
  • Χρηματοκιβώτιο στη ρεσεψιόν

Νιώστε σαν στο σπίτι σας (6)

  • Τηλεόραση
  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Εγκαταστάσεις πλυντηρίων
  • Ασανσέρ
  • Εποχική εξωτερική πισίνα
  • Πιστολάκι μαλλιών
Η τρέχουσα τιμή είναι 145 €
συμπεριλαμβάνονται φόροι και τέλη
4 Οκτ - 5 Οκτ

Επιλογές δωματίων

Διαθέσιμα φίλτρα για τα δωμάτια
Εμφανίζονται 11 από 11 δωμάτια

Στούντιο-Σουίτα, 1 King Κρεβάτι

9,6 στα 10
Εξαιρετικό
(17 σχόλια)
  • 33 τ.μ.
  • Για 4 άτομα
  • 1 King Κρεβάτι

Στούντιο-Σουίτα, 1 King Κρεβάτι, Πρόσβαση για Άτομα με Αναπηρία, Μπανιέρα

10,0 στα 10
Εξαιρετικό
(2 σχόλια)
  • 33 τ.μ.
  • Για 4 άτομα
  • 1 King Κρεβάτι

Στούντιο, 1 King Κρεβάτι, Πρόσβαση για Άτομα με Αναπηρία, Μπανιέρα (Mobility & Hearing)

  • 33 τ.μ.
  • Για 4 άτομα
  • 1 King Κρεβάτι

Στούντιο-Σουίτα, 1 King Κρεβάτι, Πρόσβαση για Άτομα με Αναπηρία (Hearing)

10,0 στα 10
Εξαιρετικό
(3 σχόλια)
  • 33 τ.μ.
  • Για 4 άτομα
  • 1 King Κρεβάτι

Στούντιο-Σουίτα, 2 Queen Κρεβάτια

9,4 στα 10
Εξαιρετικό
(19 σχόλια)
  • 38 τ.μ.
  • Για 6 άτομα
  • 2 Queen Κρεβάτια

Στούντιο-Σουίτα, 2 Queen Κρεβάτια, Πρόσβαση για Άτομα με Αναπηρία, Μπανιέρα

  • 39 τ.μ.
  • Για 6 άτομα
  • 2 Queen Κρεβάτια

Στούντιο, 2 Queen Κρεβάτια, Πρόσβαση για Άτομα με Αναπηρία (Mobility & Hearing, Roll-in Shower)

  • 47 τ.μ.
  • Για 6 άτομα
  • 2 Queen Κρεβάτια

Στούντιο, 2 Queen Κρεβάτια, Πρόσβαση για Άτομα με Αναπηρία (Hearing)

  • 39 τ.μ.
  • Για 6 άτομα
  • 2 Queen Κρεβάτια

Δωμάτιο

  • Για 5 άτομα

2 Queen Studio Suite City View

  • Για 5 άτομα
  • 2 Queen Κρεβάτια

Δωμάτιο

  • Για 5 άτομα

Παρόμοια καταλύματα

Mod logo
Συνδεθείτε για να δείτε εκπτώσεις και προνόμια του προγράμματος. Περισσότερες επιβραβεύσεις για περισσότερη περιπέτεια!

Σχετικά με την περιοχή

Χάρτης
1540 Leeland Street, Houston, TX, 77002

Τι υπάρχει σε κοντινή απόσταση

  • Τογιότα Σέντερ - 3 λεπτά με τα πόδια - 0.3 χλμ.
  • Συνεδριακό Κέντρο George R. Brown Convention Center - 5 λεπτά με τα πόδια - 0.5 χλμ.
  • Ντισκόβερι Γκριν - 7 λεπτά με τα πόδια - 0.6 χλμ.
  • Χάουζ οφ Μπλουζ Χιούστον - 8 λεπτά με τα πόδια - 0.8 χλμ.
  • Πάρκο Daikin - 15 λεπτά με τα πόδια - 1.3 χλμ.

Τρόποι μετακίνησης

  • Αεροδρόμιο Χιούστον William Hobby (Hou) - 29 λεπτά με το αυτοκίνητο, 17,3 χλμ.
  • Χιούστον, Τέξας (EFD-Ellington Field) - 35 λεπτά με το αυτοκίνητο, 28,2 χλμ.
  • Διεθνές Αεροδρόμιο Τζώρτζ Μπους (Iah) - 35 λεπτά με το αυτοκίνητο, 34,8 χλμ.
  • Σταθμός Kinder - 6 λεπτά με το αυτοκίνητο, 5,7 χλμ.
  • Σταθμός του Χιούστον - 12 λεπτά με το αυτοκίνητο, 3,7 χλμ.
  • Σταθμός M. D. Anderson - 14 λεπτά με το αυτοκίνητο, 7,7 χλμ.
  • Σταθμός Convention District - 13 λεπτά περπάτημα, 1 χλμ.
  • Σταθμός Bell - 8 λεπτά περπάτημα, 0,7 χλμ.
  • Σταθμός Κέντρου Διαμετακόμισης Downtown - 11 λεπτά περπάτημα, 0,9 χλμ.

Εστιατόρια

  • ‪Starbucks - ‬8 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Pappas Bar-B-Q - ‬8 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Jack Daniel's Old No. 7 Bar - ‬6 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Tom’s Watch Bar - ‬9 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Starbucks - ‬10 λεπτά με τα πόδια

Πληροφορίες για το κατάλυμα

Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center

  • Κατά τη διαμονή σας σε αυτό το κατάλυμα (Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center), θα βρίσκεστε 15 λεπτά με τα πόδια από: Τογιότα Σέντερ και Συνεδριακό Κέντρο George R. Brown Convention Center. Αφού επισκεφτείτε το γυμναστήριο για να γυμναστείτε, μπορείτε να πάρετε κάτι να φάτε στο εστιατόριο ή να χαλαρώσετε με ένα ποτό στο μπαρ/lounge. Επίσης, σε απόσταση 5 λεπτών με το αυτοκίνητο θα βρείτε τα εξής: Πάρκο Daikin και Πανεπιστήμιο Ράις. Τα μέσα μαζικής μεταφοράς είναι σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια: το σημείο επιβίβασης Σταθμός Bell βρίσκεται σε απόσταση 8 λεπτών και το σημείο επιβίβασης Σταθμός Κέντρου Διαμετακόμισης Downtown βρίσκεται σε απόσταση 11 λεπτών.

Με μια ματιά

Μέγεθος ξενοδοχείου

    • 221 δωμάτια
    • Εκτείνεται σε 9 ορόφους

Άφιξη/αναχώρηση

    • Ώρα έναρξης check-in: 4:00 μ.μ.
    • Ελάχιστη ηλικία για check-in: 21
    • Ώρα check-out: 11:00 π.μ.

Ειδικές οδηγίες για το check-in

    • Το προσωπικό της ρεσεψιόν θα υποδεχτεί τους επισκέπτες κατά την άφιξη.
    • Αυτό το κατάλυμα δεν προσφέρει check-in πέραν του καθιερωμένου ωραρίου
    • Η πιστωτική κάρτα που χρησιμοποιήθηκε για την κράτηση πρέπει να παρουσιαστεί από τον κάτοχό της κατά το check-in, μαζί με έγγραφο ταυτότητας που περιλαμβάνει φωτογραφία, και η διευθέτηση τυχόν θεμάτων πρέπει να συντονιστεί με το κατάλυμα πριν από την άφιξη
    • Οι πληροφορίες που παρέχει το κατάλυμα μπορεί να έχουν μεταφραστεί με εργαλεία αυτόματης μετάφρασης.

Απαιτούνται κατά το check-in

    • Απαιτείται πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή εγγύηση σε μετρητά για τυχόν πρόσθετες χρεώσεις
    • Ενδέχεται να απαιτείται επίσημο έγγραφο ταυτότητας με φωτογραφία
    • Η ελάχιστη ηλικία για check-in είναι 21 ετών

Παιδιά

    • Δεν υπάρχουν κρεβατάκια για μωρά

Κατοικίδια

    • Επιτρέπονται τα κατοικίδια (μόνο γάτες και σκύλοι, συνολικά 2 κατοικίδια, έως 34 κιλά ανά κατοικίδιο)*
    • Επιτρέπονται τα ζώα υπηρεσίας

Ίντερνετ

    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στους κοινόχρηστους χώρους
    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στα δωμάτια

Χώρος στάθμευσης

    • Μη στεγασμένος χώρος στάθμευσης στο κατάλυμα, στάθμευση με παρκαδόρο (58 USD ανά διανυκτέρευση)
    • Ο χώρος στάθμευσης στο κατάλυμα είναι προσβάσιμος με αναπηρικό καροτσάκι

Άλλες πληροφορίες

    • Κατάλυμα για μη καπνίζοντες

Παροχές καταλύματος

Φαγητό και ποτό

  • Διατίθεται δωρεάν πρωινό σε μπουφέ τις καθημερινές μεταξύ 6:30 π.μ.–9:30 π.μ.
  • Εστιατόριο
  • Μπαρ/lounge
  • Καφές/τσάι στους κοινόχρηστους χώρους

Απομακρυσμένη εργασία

  • Επιχειρηματικό κέντρο που λειτουργεί όλο το 24ωρο
  • Αίθουσα συνεδριάσεων
  • Κοινόχρηστοι χώροι εργασίας

Υπηρεσίες

  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Εγκαταστάσεις πλυντηρίων
  • Φύλαξη αποσκευών

Εγκαταστάσεις

  • Χτίστηκε το 2025
  • ΑΤΜ/τραπεζικές υπηρεσίες
  • Χρηματοκιβώτιο στη ρεσεψιόν
  • Γυμναστήριο
  • Εποχική εξωτερική πισίνα

Προσβασιμότητα

  • Ασανσέρ
  • Φάρδος θύρας ασανσέρ (εκατοστά): 130
  • Χώρος στάθμευσης προσβάσιμος για άτομα με αναπηρία
  • 3 θέσεις στάθμευσης προσβάσιμες σε άτομα με αναπηρία στο κατάλυμα
  • Ασανσέρ με πρόσβαση για άτομα με αναπηρικό καροτσάκι
  • Πισίνα με πρόσβαση για άτομα με αναπηρικό καροτσάκι
  • Ράμπα μπροστινής εισόδου
  • Καλά φωτισμένη διαδρομή προς την είσοδο
  • Διαδρομή προς την είσοδο χωρίς σκαλοπάτια
  • Χαλιά σε κοινόχρηστους χώρους
  • Λεπτή μοκέτα στο δωμάτιο
  • Δάπεδο με πλακάκια σε κοινόχρηστους χώρους
  • Ξύλινο δάπεδο σε κοινόχρηστους χώρους
  • Ξύλινο δάπεδο στο δωμάτιο

Παροχές δωματίου

Διασκεδάστε

  • Τηλεόραση Smart
  • Δορυφορικά κανάλια

Άνετη διαμονή

  • Κλιματισμός

Κοιμηθείτε καλά

  • Κλινοσκεπάσματα

Φρεσκαριστείτε

  • Σαπούνι και σαμπουάν
  • Πιστολάκι μαλλιών
  • Πετσέτες
  • Χαρτί υγείας

Μείνετε συνδεδεμένοι

  • Δωρεάν WiFi
  • Δωρεάν τοπικές κλήσεις

Περισσότερα

  • Καθημερινά
  • Είσοδος με κλειδί μέσω κινητού

Τέλη και πολιτικές

Κατοικίδια

  • Τα ζώα υπηρεσίας δεν υπόκεινται σε τέλη
  • Επιτρέπονται κατοικίδια με επιπλέον χρέωση 100 USD ανά κατοικίδιο, ανά διαμονή

Στάθμευση

  • Η στάθμευση με παρκαδόρο (μη στεγασμένος χώρος στάθμευσης) κοστίζει 58 USD (ανά διανυκτέρευση)

Πολιτικές

Αυτό το κατάλυμα τελεί υπό τη διαχείριση ενός επαγγελματία οικοδεσπότη. Η παροχή καταλύματος σχετίζεται με το ελεύθερο επάγγελμά του, την επιχειρηματική του δραστηριότητα ή την εργασία του.
Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις για επιπλέον άτομα και να ποικίλουν ανάλογα με την πολιτική του καταλύματος.
Αυτό το κατάλυμα δέχεται πιστωτικές κάρτες και χρεωστικές κάρτες. Δεν γίνονται δεκτά μετρητά.
Αποδεκτές πιστωτικές κάρτες: πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες
Αυτό το κατάλυμα διατηρεί το δικαίωμα να προεγκρίνει την πιστωτική κάρτα του επισκέπτη πριν από την άφιξή του.
Αν ακυρώσετε την κράτησή σας, θα υπόκεισθε στην πολιτική ακύρωσης του οικοδεσπότη. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της ΕΕ περί των δικαιωμάτων των καταναλωτών, οι υπηρεσίες κράτησης καταλυμάτων δεν υπόκεινται στο δικαίωμα υπαναχώρησης.

Επίσης γνωστό ως

Home2 Suites By Hilton Houston Downtown
Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center Hotel

Συχνές ερωτήσεις

Προσφέρει το Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center δωρεάν ακύρωση και πλήρη επιστροφή χρημάτων;

Ναι, το κατάλυμα (Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center) έχει διαθέσιμα δωμάτια με πλήρη επιστροφή χρημάτων για κράτηση στη σελίδα μας. Αν έχετε κάνει κράτηση για δωμάτιο με πλήρως επιστρέψιμη τιμή, μπορείτε να το ακυρώσετε έως και λίγες ημέρες πριν το check in ανάλογα με την πολιτική ακύρωσης του καταλύματος. Απλώς βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει την πολιτική ακύρωσης αυτού του καταλύματος, για να ενημερωθείτε για τους ακριβείς όρους και τις προϋποθέσεις.

Υπάρχει πισίνα σε αυτό το κατάλυμα (Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center);

Ναι, θα βρείτε εποχική εξωτερική πισίνα.

Επιτρέπονται κατοικίδια σε αυτό το κατάλυμα (Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center);

Ναι, τα γάτες και σκύλους είναι ευπρόσδεκτα στο κατάλυμα, με συνολικό όριο τα 2 κατοικίδια και μέγιστο βάρος 34 κιλά ανά κατοικίδιο. Ισχύει χρέωση ύψους 100 USD ανά κατοικίδιο, ανά διαμονή. Τα ζώα υπηρεσίας εξαιρούνται από την καταβολή τελών.

Προσφέρεται στάθμευση στον χώρο του καταλύματος (Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center);

Ναι. Η στάθμευση με παρκαδόρο κοστίζει 58 USD ανά διανυκτέρευση.

Ποιες ώρες πραγματοποιείται το check-in και το check-out σε αυτό το κατάλυμα (Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center);

Μπορείτε να κάνετε check-in από 4:00 μ.μ.. Το check-out πραγματοποιείται έως 11:00 π.μ..

Ποιες δραστηριότητες είναι διαθέσιμες στο Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center και στη γύρω περιοχή;

Το Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center διαθέτει εποχική εξωτερική πισίνα και γυμναστήριο.

Υπάρχουν εστιατόρια σε αυτό το κατάλυμα (Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center) ή στη γύρω περιοχή;

Ναι, υπάρχει ένα εστιατόριο στο κατάλυμα.

Τι υπάρχει στην περιοχή που βρίσκεται το Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center;

Το Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center βρίσκεται σε Κέντρο Πόλης του Χιούστον, μόλις 8 λεπτ. με τα πόδια από Σταθμός Bell και 3 λεπτ. με τα πόδια από Τογιότα Σέντερ.

Σχόλια

Σχόλια για το κατάλυμα Home2 Suites by Hilton Houston Downtown Convention Center

9,0

Θαυμάσιο

9,6

Καθαριότητα

9,4

Παροχές

9,2

Προσωπικό & εξυπηρέτηση

9,4

Κατάσταση καταλύματος & παροχές

Σχόλια

Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Excellent experience!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Cercanía a estadios muy onveniente
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Rooms were clean
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great location with an excellent breakfast. I would definitely stay again!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Hotel was clean and staff were nice.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Amazing stay with free breakfast
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Rooms were super spacious and clean, the breakfast was really good as well
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Muito confortável é limpo
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Loved the hotel! Friendly staff and clean rooms.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Si me volvería a hospedar en este hotel
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Breakfast was amazing
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Spacious and conveniently (walking distance) located near the Toyota center
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Check in procedure was very easy and staff was very friendly.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Fin morgenmad lidt af hvert
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Very conveniently located to Toyota Center, George R Brown. Nice restaurants in the area. Safe location
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

Overall the hotel is nice room was clean and bed was comfortable and very new. Able to get around top tier to walk around. My only issues werethey do not say no parking lot. Only parking is valet or park at the Toyota Center only. Wasn’t expecting that at this hotel and no we’re noted. Also I have an electric car was expecting parking as listed but no chargers close by that is walking distance. Last thing walls are thin our neighbors had a baby crying. People in hallways were heard as well.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Every bit of our experience at Home 2Suites Downtown Houston was fantastic. We really enjoyed our stay and the rooms were more than anticipated. Very nice place to stay.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Buena ubicacion
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Good location, family friendly. The staff was so helpful, would stay here again.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Très bien dommage qu’il pleut
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great breakfast and clean
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great stay all the way around and very convenient to get to places like the Toyota center and the Daikin Park. Definitely stay there again.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Muy buen
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

The property was such a nice place. Breakfast amenities were pretty fantastic. The rooms were so clean and set up nicely. Plenty of room and simply an enjoyable stay. Very pleased and we will look to be staying at another property by Home2Suites in Dallas in the next couple of weeks.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Very clean, nice breakfast, great bar and lovely staff.