CALYPSO BEACH HOTEL

Κατηγορία καταλύματος: 3
Ξενοδοχείο με εξωτερική πισίνα, κοντά σε Παραλία Μπόκα Τσίκα

Επιλέξτε ημερομηνίες για να δείτε τιμές

Αυτό το κατάλυμα (CALYPSO BEACH HOTEL) βρίσκεται σε εξαιρετική τοποθεσία, 15 λεπτά με τα πόδια από: Παραλία Μπόκα Τσίκα. Οι επισκέπτες μπορούν να κάνουν μια βουτιά στην εξωτερική πισίνα, ενώ στις παροχές περιλαμβάνονται το δωρεάν Wi-Fi, η δωρεάν στάθμευση χωρίς παρκαδόρο και το δωρεάν πρωινό τοπικής κουζίνας που σερβίρεται καθημερινά μεταξύ 8:00 π.μ. και 10:00 π.μ..

Σχόλια

7,6 στα 10
Καλό

Δημοφιλείς παροχές

  • Πισίνα
  • Δωρεάν πρωινό
  • Δωρεάν στάθμευση
  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ
  • Διαθέσιμα δωμάτια που επικοινωνούν εσωτερικά
  • Κλιματισμός

Βασικές παροχές (10)

  • Υπηρεσία οροφοκομίας (κατόπιν αιτήματος)
  • Εξωτερική πισίνα
  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Χρηματοκιβώτιο στη ρεσεψιόν
  • Παντοπωλείο
  • Υπηρεσίες πλυντηρίου
  • Εγκαταστάσεις πλυντηρίων σελφ-σέρβις
  • Πολύγλωσσο προσωπικό
  • Υπηρεσίες concierge
  • Αποθήκευση αποσκευών

Νιώστε σαν στο σπίτι σας (6)

  • Διαθέσιμα δωμάτια που επικοινωνούν εσωτερικά
  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Εγκαταστάσεις πλυντηρίων
  • Έλεγχος κλιματισμού στο δωμάτιο (κλιματιστικό)
  • Δωρεάν στάθμευση χωρίς παρκαδόρο
  • Εξωτερικές πισίνες
Η τρέχουσα τιμή είναι 39 €
συμπεριλαμβάνονται φόροι και τέλη
28 Σεπ - 29 Σεπ

Επιλογές δωματίων

Διαθέσιμα φίλτρα για τα δωμάτια
Εμφανίζονται 3 από 3 δωμάτια

Δίκλινο Δωμάτιο (Double), Υπηρεσίες οροφοκομίας

7,0 στα 10
Καλό
(12 σχόλια)
  • Θέα στην παραλία
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι

Τετράκλινο Δωμάτιο, Μπαλκόνι, Θέα στην Πισίνα

8,0 στα 10
Πολύ καλό
(3 σχόλια)
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 4 άτομα
  • 2 Διπλά Κρεβάτια

Δωμάτιο

  • Για 4 άτομα

Παρόμοια καταλύματα

Mod logo
Συνδεθείτε για να δείτε εκπτώσεις και προνόμια του προγράμματος. Περισσότερες επιβραβεύσεις για περισσότερη περιπέτεια!

Σχετικά με την περιοχή

Χάρτης
Esq C. José Francisco Peña Goméz, Boca Chica, Santo Domingo, 15700

Τι υπάρχει σε κοντινή απόσταση

  • Καζίνο Dream Casino Be Live Hamaca - 5 λεπτά με τα πόδια - 0.5 χλμ.
  • Παραλία Μπόκα Τσίκα - 10 λεπτά με τα πόδια - 0.9 χλμ.
  • Βιομηχανική Περιοχή Zona Franca de San Isidro - 26 λεπτά με το αυτοκίνητο - 26.7 χλμ.
  • Malecon - 32 λεπτά με το αυτοκίνητο - 38.4 χλμ.
  • Εμπορικό Κέντρο Blue Mall - 38 λεπτά με το αυτοκίνητο - 43.0 χλμ.

Τρόποι μετακίνησης

  • Σάντο Ντομίνγκο (SDQ-Las Americas Intl.) - 15 λεπτά με το αυτοκίνητο, 11,6 χλμ.
  • Σάντο Ντομίνγκο (JBQ-Διεθνής Αερολιμένας La Isabela) - 46 λεπτά με το αυτοκίνητο, 52,3 χλμ.

Εστιατόρια

  • ‪Bocana Beach Restaurant - ‬10 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Sporting Club Restaurant - ‬8 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Boca Marina - ‬3 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Mango's Bar - ‬4 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Puerco rosado - ‬7 λεπτά με τα πόδια

Πληροφορίες για το κατάλυμα

CALYPSO BEACH HOTEL

  • Αυτό το κατάλυμα (CALYPSO BEACH HOTEL) βρίσκεται σε εξαιρετική τοποθεσία, 15 λεπτά με τα πόδια από: Παραλία Μπόκα Τσίκα. Οι επισκέπτες μπορούν να κάνουν μια βουτιά στην εξωτερική πισίνα, ενώ στις παροχές περιλαμβάνονται το δωρεάν Wi-Fi, η δωρεάν στάθμευση χωρίς παρκαδόρο και το δωρεάν πρωινό τοπικής κουζίνας που σερβίρεται καθημερινά μεταξύ 8:00 π.μ. και 10:00 π.μ..

Με μια ματιά

Μέγεθος ξενοδοχείου

    • 40 δωμάτια

Άφιξη/αναχώρηση

    • Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 12 τα μεσάνυχτα
    • Check-in αργά ανάλογα με τη διαθεσιμότητα
    • Ελάχιστη ηλικία για check-in: 18
    • Ώρα check-out: 12 το μεσημέρι

Ειδικές οδηγίες για το check-in

    • Οι πληροφορίες που παρέχει το κατάλυμα μπορεί να έχουν μεταφραστεί με εργαλεία αυτόματης μετάφρασης.

Απαιτούνται κατά το check-in

    • Απαιτείται πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή εγγύηση σε μετρητά για τυχόν πρόσθετες χρεώσεις
    • Ενδέχεται να απαιτείται επίσημο έγγραφο ταυτότητας με φωτογραφία
    • Η ελάχιστη ηλικία για check-in είναι 18 ετών

Κατοικίδια

    • Δεν επιτρέπονται κατοικίδια

Ίντερνετ

    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στους κοινόχρηστους χώρους
    • Δωρεάν WiFi (ταχύτητα: 25+ Mbps) στα δωμάτια

Χώρος στάθμευσης

    • Δωρεάν μη στεγασμένος χώρος στάθμευσης στο κατάλυμα, στάθμευση χωρίς παρκαδόρο στο κατάλυμα

Άλλες πληροφορίες

    • Καθορισμένοι χώροι για καπνιστές (ισχύουν πρόστιμα)

Παροχές καταλύματος

Φαγητό και ποτό

  • Διατίθεται δωρεάν πρωινό τοπικής κουζίνας καθημερινά μεταξύ 8:00 π.μ.–10:00 π.μ.

Ταξιδεύοντας με παιδιά

  • Παντοπωλείο

Υπηρεσίες

  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Υπηρεσίες concierge
  • Υπηρεσία στεγνοκαθαριστηρίου/πλυντηρίου
  • Φύλαξη αποσκευών
  • Πολύγλωσσο προσωπικό

Εγκαταστάσεις

  • Χρηματοκιβώτιο στη ρεσεψιόν
  • Εξωτερική πισίνα

Παροχές δωματίου

Άνετη διαμονή

  • Κλιματισμός με ψύξη

Τι θα απολαύσετε

  • Μπαλκόνι

Φρεσκαριστείτε

  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Μόνο ντουζιέρα
  • Σαπούνι και σαμπουάν
  • Πετσέτες
  • Χαρτί υγείας

Μείνετε συνδεδεμένοι

  • Γραφείο
  • Δωρεάν WiFi (ταχύτητα: 25+ Mbps)

Φαγητό και ποτό

  • Μίνι ψυγείο

Περισσότερα

  • Κατόπιν αιτήματος
  • Διατίθενται δωμάτια που επικοινωνούν εσωτερικά

Τέλη και πολιτικές

Προαιρετικές επιπλέον παροχές

  • Check-in αργά μεταξύ 8:00 μ.μ. - 8:00 π.μ. μπορεί να κανονιστεί με επιπλέον χρέωση 5 % της τιμής δωματίου

Πισίνα, σπα και γυμναστήριο (κατά περίπτωση)

  • Η πισίνα είναι ανοιχτή από 9:00 π.μ. έως 7:00 μ.μ.

Πολιτικές

Αυτό το κατάλυμα τελεί υπό τη διαχείριση ενός επαγγελματία οικοδεσπότη. Η παροχή καταλύματος σχετίζεται με το ελεύθερο επάγγελμά του, την επιχειρηματική του δραστηριότητα ή την εργασία του.
Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις για επιπλέον άτομα και να ποικίλουν ανάλογα με την πολιτική του καταλύματος.
Αυτό το κατάλυμα διαθέτει εξωτερικούς χώρους, όπως μπαλκόνια, βεράντες και ταράτσες που πιθανώς να μην είναι κατάλληλοι για παιδιά. Αν έχετε κάποιον προβληματισμό, προτείνουμε να επικοινωνήσετε με το κατάλυμα πριν από την άφιξή σας, για να εξασφαλίσουν ότι θα φιλοξενηθείτε σε ένα κατάλληλο δωμάτιο.
Στο κατάλυμα πιθανόν να βρείτε διπλανά δωμάτια/δωμάτια που συνδέονται με εσωτερική πόρτα, ανάλογα με τη διαθεσιμότητα σε κάθε κατάλυμα. Οι πελάτες μπορούν να τα ζητήσουν, επικοινωνώντας με το κατάλυμα στον αριθμό που υπάρχει στην επιβεβαίωση κράτησης.
Αυτό το κατάλυμα δεν διαθέτει ασανσέρ.
Οι επισκέπτες μπορούν να αισθάνονται ασφαλείς, καθώς στον χώρο του καταλύματος υπάρχουν: πυροσβεστήρας.
Αυτό το κατάλυμα δέχεται πιστωτικές κάρτες, χρεωστικές κάρτες και μετρητά.
Αποδεκτές πιστωτικές κάρτες: πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες
Αν ακυρώσετε την κράτησή σας, θα υπόκεισθε στην πολιτική ακύρωσης του οικοδεσπότη. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της ΕΕ περί των δικαιωμάτων των καταναλωτών, οι υπηρεσίες κράτησης καταλυμάτων δεν υπόκεινται στο δικαίωμα υπαναχώρησης.

Συχνές ερωτήσεις

Υπάρχει πισίνα σε αυτό το κατάλυμα (CALYPSO BEACH HOTEL);

Ναι, θα βρείτε εξωτερική πισίνα. Οι επισκέπτες έχουν πρόσβαση στην πισίνα από 9:00 π.μ. έως 7:00 μ.μ..

Επιτρέπονται κατοικίδια σε αυτό το κατάλυμα (CALYPSO BEACH HOTEL);

Λυπούμαστε, δεν επιτρέπονται κατοικίδια.

Προσφέρεται στάθμευση στον χώρο του καταλύματος (CALYPSO BEACH HOTEL);

Ναι, παρέχεται δωρεάν στάθμευση χωρίς παρκαδόρο.

Ποιες ώρες πραγματοποιείται το check-in και το check-out σε αυτό το κατάλυμα (CALYPSO BEACH HOTEL);

Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 12 τα μεσάνυχταΤο check-out πραγματοποιείται έως 12 το μεσημέρι.

Υπάρχει καζίνο στον χώρο αυτού του καταλύματος (CALYPSO BEACH HOTEL);

Όχι, ξενοδοχείο δεν έχει καζίνο, αλλά τα ακόλουθα είναι σε κοντινή απόσταση Καζίνο Dream Casino Be Live Hamaca (4 λεπτά με τα πόδια) και Καζίνο Κολονιάλ (27 λεπτά με το αυτοκίνητο).

Ποιες δραστηριότητες είναι διαθέσιμες στο CALYPSO BEACH HOTEL και στη γύρω περιοχή;

Το CALYPSO BEACH HOTEL διαθέτει εξωτερική πισίνα.

Διαθέτει το CALYPSO BEACH HOTEL εξωτερικούς ιδιωτικούς χώρους;

Ναι, κάθε δωμάτιο περιλαμβάνει μπαλκόνι.

Τι υπάρχει στην περιοχή που βρίσκεται το CALYPSO BEACH HOTEL;

Το CALYPSO BEACH HOTEL απέχει μόλις 10 λεπτ. με τα πόδια από Παραλία Μπόκα Τσίκα και 4 λεπτ. με τα πόδια από Καζίνο Dream Casino Be Live Hamaca.

Σχόλια

Σχόλια για το κατάλυμα CALYPSO BEACH HOTEL

7,6

Καλό

7,6

Καθαριότητα

6,8

Παροχές

8,0

Προσωπικό & εξυπηρέτηση

6,8

Κατάσταση καταλύματος & παροχές

Σχόλια

Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great location and hospitality
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Nice place and excellent ubication
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Nice quiet place.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Excelent condition and peaceful.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Good clean
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Room was very nice, grounds kept clean
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Excellent hotel, I really like it feels like home, not crowded, clean, really good staff and the attention was excellent.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Excelente lugar y muy buen cocinero creo que es lo más mejor que tiene el lugar lo recomiendo
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Yes the air conditioning is effective and the breakfast is fresh every day.
Having fun with my husband kids, they coming to visit me at the hotel and have a good pool day!!
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Verry affordable
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Staff was good. Stayed here for 10 nights clean air condition works well.
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

Made my own bed every morning, so if you want to pick up after yourself this is the place for you.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Breakfast feel fresh 😊🏃‍♂️
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Was good
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Very clean
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

The staff were kind and the location was great. The hotel delivers on everything it advertises. I recommend it for the family and for couples who want to relax and enjoy Boca Chica.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Das Preis-Leistungsverhältnis des Hotels ist sehr gut! Zu einen guten Preis kann man am Abend auch im Hotel essen. Der Fisch war sehr fein!
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Clean room
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

Breakfast was passable, very well staffed. Water temperature was cold 98% of the time.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Clean room
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Nice place conveniently located but loud at night
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

The area’s great, room is not clean tv is not working breakfast is ok but
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

He ido varias veces a este hotel y siempre regreso por la amabilidad del personal, esta vez Cristhian en la recepción no solo fue amable pero también protector y preventivo, Atilano esta siempre dispuesto para lo que necesites y es de muy buen consejo, espero volver en mi próximo paso por República Dominicana.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

It was amazing, spacious and clean. We felt safe and welcomed, our kids and us had so much fun and we were able to walk to the beach. It was great thank you all for the great service. We will definitely come back
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great service I really enjoyed the way everyone ready help