The Gatsby Hotel

Κατηγορία καταλύματος: 2
Υπάρχει ξενοδοχείο σε βολική απόσταση από: Πανεπιστήμιο της Νέας Υόρκης

Επιλέξτε ημερομηνίες για να δείτε τιμές

Αυτό το κατάλυμα (The Gatsby Hotel) βρίσκεται σε εξαιρετική τοποθεσία, 15 λεπτά με τα πόδια από: Πανεπιστήμιο της Νέας Υόρκης και Πάρκο Πλατείας Ουάσινγκτον. Επίσης, σε απόσταση 5 λεπτών με το αυτοκίνητο θα βρείτε τα εξής: 5η Λεωφόρος και Γέφυρα του Μπρούκλιν. Το κατάλυμα βρίσκεται πολύ κοντά με τα πόδια από τα μέσα μαζικής μεταφοράς: ο σταθμός Σταθμός 2 Av. είναι μερικά μόλις βήματα μακριά και το σημείο επιβίβασης Σταθμός Bowery St. βρίσκεται σε απόσταση 6 λεπτών.

Σχόλια

7,4 στα 10
Καλό

Δημοφιλείς παροχές

  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ
  • Κλιματισμός
  • Ρεσεψιόν 24/7
  • Μη καπνιστών

Βασικές παροχές (6)

  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Room service
  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Πολύγλωσσο προσωπικό
  • Υπηρεσίες concierge
  • Αποθήκευση αποσκευών

Νιώστε σαν στο σπίτι σας (6)

  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Premium τηλεοπτικά κανάλια
  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Βραστήρας για καφέ/τσάι
  • Ασανσέρ
  • Έλεγχος κλιματισμού στο δωμάτιο (κλιματιστικό)
Η τρέχουσα τιμή είναι 190 €
συμπεριλαμβάνονται φόροι και τέλη
4 Οκτ - 5 Οκτ

Επιλογές δωματίων

Διαθέσιμα φίλτρα για τα δωμάτια
Εμφανίζονται 9 από 9 δωμάτια

Accessible Gatsby Full

  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι

Gatsby Deluxe Queen

  • Για 2 άτομα
  • 1 Queen Κρεβάτι

Gatsby Full

  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι

Standard Δωμάτιο, 1 Queen Κρεβάτι, Μη Καπνιστών

  • Θέα στην πόλη
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Queen Κρεβάτι

Standard Δωμάτιο, 1 Διπλό Κρεβάτι, Μη Καπνιστών

7,8 στα 10
Καλό
(16 σχόλια)
  • Θέα στην πόλη
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι

Deluxe Δίκλινο Δωμάτιο (Double), 2 Διπλά Κρεβάτια, Μη Καπνιστών, Θέα στο Πάρκο

  • Θέα στο πάρκο
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 4 άτομα
  • 2 Διπλά Κρεβάτια

Deluxe Δωμάτιο, 1 Queen Κρεβάτι, Μη Καπνιστών

  • Θέα στην πόλη
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Queen Κρεβάτι

Standard Δίκλινο Δωμάτιο (Double), 2 Διπλά Κρεβάτια, Μη Καπνιστών

  • Θέα στο πάρκο
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 4 άτομα
  • 2 Διπλά Κρεβάτια

Δωμάτιο

8,0 στα 10
Πολύ καλό
(4 σχόλια)
  • Θέα στην πόλη
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι

Παρόμοια καταλύματα

Mod logo
Συνδεθείτε για να δείτε εκπτώσεις και προνόμια του προγράμματος. Περισσότερες επιβραβεύσεις για περισσότερη περιπέτεια!

Σχετικά με την περιοχή

Χάρτης
135 East Houston St, New York, NY, 10002

Τι υπάρχει σε κοντινή απόσταση

  • Χώρος Μουσικής Bowery Ballroom - 5 λεπτά με τα πόδια - 0.4 χλμ.
  • Μουσείο Lower East Side Tenement (ιστορική πολυκατοικία) - 6 λεπτά με τα πόδια - 0.6 χλμ.
  • Πανεπιστήμιο της Νέας Υόρκης - 9 λεπτά με τα πόδια - 0.8 χλμ.
  • Πάρκο Πλατείας Ουάσινγκτον - 12 λεπτά με τα πόδια - 1.1 χλμ.
  • 5η Λεωφόρος - 16 λεπτά με τα πόδια - 1.3 χλμ.

Τρόποι μετακίνησης

  • Τέτερμπορο, Νιου Τζέρσεϊ (TEB) - 23 λεπτά με το αυτοκίνητο, 23,8 χλμ.
  • Αεροδρόμιο Laguardia (Lga) - 26 λεπτά με το αυτοκίνητο, 16,6 χλμ.
  • Διεθνές Αεροδρόμιο Νιούαρκ Λίμπερτι (EWR) - 30 λεπτά με το αυτοκίνητο, 21,6 χλμ.
  • Διεθνής Αερολιμένας Τζον Φ. Κένεντι (JFK) - 53 λεπτά με το αυτοκίνητο, 34,5 χλμ.
  • Νιούμπεργκ, Νέα Υόρκη (SWF-Διεθνές Αεροδρόμιο Stewart) - 97 λεπτά με το αυτοκίνητο, 118,2 χλμ.
  • Σταθμός 9th St. της Νέας Υόρκης - 21 λεπτά περπάτημα, 1,8 χλμ.
  • Σταθμός Christopher St. της Νέας Υόρκης - 23 λεπτά περπάτημα, 1,9 χλμ.
  • Σταθμός 14th St. της Νέας Υόρκης - 25 λεπτά περπάτημα, 2,1 χλμ.
  • Σταθμός 2 Av. - 2 λεπτά περπάτημα, 0,2 χλμ.
  • Σταθμός Bowery St. - 6 λεπτά περπάτημα, 0,5 χλμ.
  • Σταθμός Broadway - Lafayette St. Station - 6 λεπτά περπάτημα, 0,5 χλμ.

Εστιατόρια

  • ‪Yonah Schimmel's Knish Bakery - ‬1 λεπτό με τα πόδια
  • ‪Chopped, Topped & Wrapped - ‬2 λεπτά με τα πόδια
  • ‪La Colombe Coffee Workshop - ‬1 λεπτό με τα πόδια
  • ‪Fools Gold NYC - ‬1 λεπτό με τα πόδια
  • ‪Lil' Frankie's - ‬3 λεπτά με τα πόδια

Πληροφορίες για το κατάλυμα

The Gatsby Hotel

  • Αυτό το κατάλυμα (The Gatsby Hotel) βρίσκεται σε εξαιρετική τοποθεσία, 15 λεπτά με τα πόδια από: Πανεπιστήμιο της Νέας Υόρκης και Πάρκο Πλατείας Ουάσινγκτον. Επίσης, σε απόσταση 5 λεπτών με το αυτοκίνητο θα βρείτε τα εξής: 5η Λεωφόρος και Γέφυρα του Μπρούκλιν. Το κατάλυμα βρίσκεται πολύ κοντά με τα πόδια από τα μέσα μαζικής μεταφοράς: ο σταθμός Σταθμός 2 Av. είναι μερικά μόλις βήματα μακριά και το σημείο επιβίβασης Σταθμός Bowery St. βρίσκεται σε απόσταση 6 λεπτών.

Με μια ματιά

Μέγεθος ξενοδοχείου

    • 45 δωμάτια
    • Εκτείνεται σε 7 ορόφους

Άφιξη/αναχώρηση

    • Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: οποιαδήποτε στιγμή
    • Ελάχιστη ηλικία για check-in: 18
    • Ώρα check-out: 11:00 π.μ.

Ειδικές οδηγίες για το check-in

    • Οι επισκέπτες πρέπει να επικοινωνήσουν εκ των προτέρων με το κατάλυμα για οδηγίες σχετικά με το check-in. Το προσωπικό της ρεσεψιόν θα υποδεχτεί τους επισκέπτες κατά την άφιξη.
    • Για να κανονίσετε το check-in σας, επικοινωνήστε με το κατάλυμα εκ των προτέρων, χρησιμοποιώντας τις πληροφορίες στην επιβεβαίωση κράτησης
    • Οι πληροφορίες που παρέχει το κατάλυμα μπορεί να έχουν μεταφραστεί με εργαλεία αυτόματης μετάφρασης.

Απαιτούνται κατά το check-in

    • Απαιτείται πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή εγγύηση σε μετρητά για τυχόν πρόσθετες χρεώσεις
    • Ενδέχεται να απαιτείται επίσημο έγγραφο ταυτότητας με φωτογραφία
    • Η ελάχιστη ηλικία για check-in είναι 18 ετών

Παιδιά

    • Δεν υπάρχουν κρεβατάκια για μωρά

Κατοικίδια

    • Δεν επιτρέπονται κατοικίδια

Ίντερνετ

    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στα δωμάτια

Χώρος στάθμευσης

    • Δεν υπάρχει η δυνατότητα στάθμευσης στο κατάλυμα

Άλλες πληροφορίες

    • Κατάλυμα για μη καπνίζοντες

Παροχές καταλύματος

Φαγητό και ποτό

  • Room service

Υπηρεσίες

  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Υπηρεσίες concierge
  • Φύλαξη αποσκευών
  • Πολύγλωσσο προσωπικό

Προσβασιμότητα

  • Ασανσέρ
  • Διαδρομή προσβάσιμη για άτομα με αναπηρικό καροτσάκι
  • Διαθέσιμες βοηθητικές συσκευές ακρόασης

Παροχές δωματίου

Διασκεδάστε

  • Τηλεόραση με επίπεδη οθόνη
  • Premium καλωδιακά κανάλια

Άνετη διαμονή

  • Κλιματισμός με ψύξη
  • Βραστήρας για καφέ/τσάι
  • Σίδερο/σιδερώστρα

Κοιμηθείτε καλά

  • Υπηρεσία τακτοποίησης κρεβατιού
  • Κλινοσκεπάσματα υψηλής ποιότητας
  • Ανώστρωμα

Φρεσκαριστείτε

  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Συνδυασμός ντουζιέρας/μπανιέρας
  • Επώνυμα προϊόντα προσωπικής περιποίησης
  • Πιστολάκι μαλλιών
  • Πετσέτες

Μείνετε συνδεδεμένοι

  • Γραφείο
  • Δωρεάν WiFi
  • Τηλέφωνο

Φαγητό και ποτό

  • Δωρεάν εμφιαλωμένο νερό

Περισσότερα

  • Καθημερινά
  • Χρηματοκιβώτιο μέσα στο δωμάτιο

Τέλη και πολιτικές

Επιστρέψιμες εγγυήσεις

  • Προκαταβολή: 100 USD ανά κατάλυμα, ανά διαμονή

Υποχρεωτικά τέλη

Θα σας ζητηθεί να πληρώσετε τις ακόλουθες χρεώσεις κατά το check-in ή το check-out. Στις χρεώσεις ενδέχεται να περιλαμβάνονται οι σχετικοί φόροι:
  • Τέλη θερέτρου: 22.95 USD ανά κατάλυμα, ανά διανυκτέρευση
  • Στα τέλη θερέτρου περιλαμβάνονται:
    • Χρήση επιχειρηματικού κέντρου/υπολογιστή
    • Υπηρεσία θυρωρού/παρκαδόρου
    • Οροφοκομία
    • Εμφιαλωμένο νερό στο δωμάτιο
    • Καφές στο δωμάτιο
    • Χρηματοκιβώτιο στο δωμάτιο
    • Τηλεφωνικές κλήσεις (ενδέχεται να ισχύουν περιορισμοί)
    • Ενσύρματο ίντερνετ (ενδέχεται να ισχύουν περιορισμοί)

Πολιτικές

Αυτό το κατάλυμα τελεί υπό τη διαχείριση ενός επαγγελματία οικοδεσπότη. Η παροχή καταλύματος σχετίζεται με το ελεύθερο επάγγελμά του, την επιχειρηματική του δραστηριότητα ή την εργασία του.

Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις για επιπλέον άτομα και να ποικίλουν ανάλογα με την πολιτική του καταλύματος.

Οι επισκέπτες μπορούν να αισθάνονται ασφαλείς, καθώς στον χώρο του καταλύματος υπάρχουν: πυροσβεστήρας.

Αυτό το κατάλυμα δέχεται πιστωτικές κάρτες. Δεν γίνονται δεκτά μετρητά.

Αποδεκτές πιστωτικές κάρτες: πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες

Αν ακυρώσετε την κράτησή σας, θα υπόκεισθε στην πολιτική ακύρωσης του οικοδεσπότη. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της ΕΕ περί των δικαιωμάτων των καταναλωτών, οι υπηρεσίες κράτησης καταλυμάτων δεν υπόκεινται στο δικαίωμα υπαναχώρησης.

Επίσης γνωστό ως

Gatsby Hotel New York

Gatsby Hotel

Gatsby New York

The Gatsby Hotel Hotel

The Gatsby Hotel New York

The Gatsby Hotel Hotel New York

Συχνές ερωτήσεις

Προσφέρει το The Gatsby Hotel δωρεάν ακύρωση και πλήρη επιστροφή χρημάτων;

Ναι, το κατάλυμα (The Gatsby Hotel) έχει διαθέσιμα δωμάτια με πλήρη επιστροφή χρημάτων για κράτηση στη σελίδα μας. Αν έχετε κάνει κράτηση για δωμάτιο με πλήρως επιστρέψιμη τιμή, μπορείτε να το ακυρώσετε έως και λίγες ημέρες πριν το check in ανάλογα με την πολιτική ακύρωσης του καταλύματος. Απλώς βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει την πολιτική ακύρωσης αυτού του καταλύματος, για να ενημερωθείτε για τους ακριβείς όρους και τις προϋποθέσεις.

Επιτρέπονται κατοικίδια σε αυτό το κατάλυμα (The Gatsby Hotel);

Λυπούμαστε, δεν επιτρέπονται κατοικίδια.

Προσφέρεται στάθμευση στον χώρο του καταλύματος (The Gatsby Hotel);

Δυστυχώς δεν υπάρχει χώρος στάθμευσης στον χώρο του καταλύματος (The Gatsby Hotel).

Ποιες ώρες πραγματοποιείται το check-in και το check-out σε αυτό το κατάλυμα (The Gatsby Hotel);

Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: οποιαδήποτε στιγμήΤο check-out πραγματοποιείται έως 11:00 π.μ..

Υπάρχει καζίνο στον χώρο αυτού του καταλύματος (The Gatsby Hotel);

Όχι, Αυτό το ξενοδοχείο δεν έχει καζίνο, αλλά το ακόλουθο βρίσκεται σε κοντινή απόσταση Καζίνο Resorts World (20 λεπτά με το αυτοκίνητο).

Τι υπάρχει στην περιοχή που βρίσκεται το The Gatsby Hotel;

Το The Gatsby Hotel απέχει μόνο 2 λεπτ. με τα πόδια από Σταθμός 2 Av. και 9 λεπτ. με τα πόδια από Πανεπιστήμιο της Νέας Υόρκης.

Σχόλια

Σχόλια για το κατάλυμα The Gatsby Hotel

7,4

Καλό

7,8

Καθαριότητα

8,8

Τοποθεσία

8,2

Προσωπικό & εξυπηρέτηση

7,0

Κατάσταση καταλύματος & παροχές

Σχόλια

Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Great for price and location.
Επαληθευμένο σχόλιο

4/10 Επαρκές

The A/C didn't work and the room key devices were broken so every time you left the hotel the front desk person had to personally let you back into your room.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Great for the price and location.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

This was a good stay for overnight for work. It was not a luxury hotel or room by any means but it was comfortable for a business overnight stay.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Perfect location right near the Bowery. Everything was nearby. Hotel was clean and bed was comfortable. Would definitely stay there again.
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

Hotel was centrally located and in a great area! Wish there was ice and free bottled water.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

The room was very clean and the staff was super helpful and very nice. The walls are pretty thin so you and others on your floor have to be considerate with the noise level but other than that it was an amazing short stay!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Staff was pleasant and helpful. Very clean. Always fresh coffee.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

C’était très bien passé, presque chouette!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great location, clean rooms, helpful staff!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great location, renovated room, comfortable bed and pillows, helpful staff.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

The room was fine, but the TV was not functional, and I reported the issue to Justin who tried to be helpful.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

The location is great. It’s close and walkable to many places like Soho, whole foods, many restaurants, etc. The AC worked great. The only thing is two out of the three plugs in our room barely worked. The TV was there but couldn’t turn on. Just FYI, you will have to pay around $16/night for amenity fees tht u can’t deny. If u care about saving money and having access to everywhere, it’s okay but it’s def not luxury.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

EXCELENTE OPCION, TRATO AMABLE, BUENA UBICACION, ESTANCIA COMFORTABLE, LIMPIEZA Y CAFE GRATIS.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Very friendly and helpful staff
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

The accessible room was "Garden Apartment Style" -- i.e. in the basement --but this was a small, clean, quiet well-kept hotel in a perfect location for my needs. Nothing fancy but highly recommended for anyone who wants to be located in the West Village, SoHo, Lower East Side.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Best location in NY -- the heart of downtown. The room was beautiful, the water was warm, even hot if needed. Our room was on the 5th floor. AC worked great. Some noise on Saturday night at 2 am and 4 am -- when the bars close, it sounded like the police were on hand to help the college students keep control of themselves. The people who staffed the front desk were not open to questions, however the breakfast staff and the room attendants were helpful. Breakfast was just fine -- hot coffee, hot chocolate.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Habitación espaciosa, muy cómodo justo enfrente del metro.
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

Air conditioning didn’t work well and it wasn’t even that hot out but the room felt muggy and uncomfortable.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

There’s no bell at the front desk so it’s hard to get receive help when staff is not there. The paint on the tub was chipping off.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Muy cool, no es lujo, pero sirve
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Staff was friendly room was nice and clean thank you.
Επαληθευμένο σχόλιο

2/10 Κακό

I was charged a "convenience fee" of $17/day upon check in which was not part of the original booking.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

This is a great option it you’re on a budget. It’s not a 5 star hotel, and there are some things that are a little annoying (hot water can be iffy, internet is not great) but for this price, it’s an amazing bargain. It’s clean and its stylish. I’d stay there again. And I used to live in the neighborhood, so it was fun to be there again!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Nice and comfortable stay!