Sleeping Bear Hotel Dorchester

Κατάλυμα με 3.0 αστέρια
Ξενοδοχείο Γεωργιανού στυλ σε ιστορική περιοχή - Ντόρτσεστερ

Επιλέξτε ημερομηνίες για να δείτε τιμές

Σε αυτό το κατάλυμα (Sleeping Bear Hotel Dorchester), θα βρίσκεστε 15 λεπτά με το αυτοκίνητο από: Παραλία Γουέιμουθ και Λιμάνι Weymouth Harbour. Το δωρεάν Wi-Fi είναι μια επιπλέον παροχή, ενώ οι επισκέπτες που θέλουν να παραμείνουν δραστήριοι μπορούν να επιλέξουν μονοπάτια για πεζοπορία/ποδηλασία σε κοντινή απόσταση. Άλλοι ταξιδιώτες λένε εξαιρετικά πράγματα για το εξυπηρετικό προσωπικό.

Σχόλια

8,8 στα 10
Άριστο

Δημοφιλείς παροχές

  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ
  • Μη καπνιστών

Βασικές παροχές (7)

  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Καφέ στους κοινόχρηστους χώρους
  • Χρηματοκιβώτιο στη ρεσεψιόν
  • Συνεδριακός χώρος
  • Αίθουσα συνεδριάσεων
  • Αποθήκευση αποσκευών
  • Λειτουργία ρεσεψιόν συγκεκριμένες ώρες μόνο

Νιώστε σαν στο σπίτι σας (6)

  • Δωρεάν διαμονή για παιδιά
  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Τηλεόραση
  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Κουρτίνες συσκότισης
  • Μπανιέρα ή ντουζιέρα
Η τρέχουσα τιμή είναι 113 €
συμπεριλαμβάνονται φόροι και τέλη
5 Ιουλ - 6 Ιουλ

Επιλογές δωματίων

Classic Δίκλινο Δωμάτιο (Double), 1 Διπλό Κρεβάτι

10,0 στα 10
Εξαιρετικό
(11 σχόλια)
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι
  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ

Standard Δίκλινο Δωμάτιο (Double), 1 Queen Κρεβάτι

9,6 στα 10
Εξαιρετικό
(4 σχόλια)
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Queen Κρεβάτι
  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ

Standard Μονόκλινο Δωμάτιο

  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 1 άτομο
  • 1 Μεγάλο Μονό Κρεβάτι
  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ

Παρόμοια καταλύματα

Mod logo
Συνδεθείτε για να δείτε εκπτώσεις και προνόμια του προγράμματος. Περισσότερες επιβραβεύσεις για περισσότερη περιπέτεια!

Σχετικά με την περιοχή

Χάρτης
32 High West Street, 32, Dorchester, England, DT1 1UP

Τι υπάρχει σε κοντινή απόσταση

  • Tutankhamun: The Exhibition (Μουσείο) - 2 λεπτά με τα πόδια - 0.2 χλμ.
  • Στρατιωτικό Μουσείο The Keep Military Museum - 3 λεπτά με τα πόδια - 0.3 χλμ.
  • Ρωμαϊκά Ερείπια Roman Town House - 3 λεπτά με τα πόδια - 0.3 χλμ.
  • Μουσείο Δεινοσαύρων - 6 λεπτά με τα πόδια - 0.6 χλμ.
  • Μουσείο Dorset Teddy Bear Museum - 8 λεπτά με τα πόδια - 0.7 χλμ.

Τρόποι μετακίνησης

  • Αεροδρόμιο Χίθροου (LHR) - 162,4 χλμ.
  • Μπόρνμουθ (BOH-Διεθνές Αεροδρόμιο του Μπόρνμουθ) - 58 λεπτά με το αυτοκίνητο, 49 χλμ.
  • Σταθμός Dorchester West - 8 λεπτά περπάτημα, 0,6 χλμ.
  • Σιδηροδρομικός Σταθμός Dorchester South - 11 λεπτά περπάτημα, 0,9 χλμ.
  • Σταθμός Maiden Newton - 17 λεπτά με το αυτοκίνητο, 13,3 χλμ.

Εστιατόρια

  • ‪Coffee #1 - ‬7 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Costa Coffee - ‬5 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Kings Arms - ‬4 λεπτά με τα πόδια
  • ‪The Old Tea House - ‬1 λεπτό με τα πόδια
  • ‪Convivial Rabbit - ‬3 λεπτά με τα πόδια

Πληροφορίες για το κατάλυμα

Sleeping Bear Hotel Dorchester

  • Σε αυτό το κατάλυμα (Sleeping Bear Hotel Dorchester), θα βρίσκεστε 15 λεπτά με το αυτοκίνητο από: Παραλία Γουέιμουθ και Λιμάνι Weymouth Harbour. Το δωρεάν Wi-Fi είναι μια επιπλέον παροχή, ενώ οι επισκέπτες που θέλουν να παραμείνουν δραστήριοι μπορούν να επιλέξουν μονοπάτια για πεζοπορία/ποδηλασία σε κοντινή απόσταση. Άλλοι ταξιδιώτες λένε εξαιρετικά πράγματα για το εξυπηρετικό προσωπικό.

Με μια ματιά

DONE

Μέγεθος ξενοδοχείου

    • 29 δωμάτια
    • Εκτείνεται σε 3 ορόφους
DONE

Άφιξη/αναχώρηση

    • Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 11:00 μ.μ.
    • Διατίθεται ανέπαφο check-in
    • Γρήγορο check-in
    • Ελάχιστη ηλικία για check-in: 18
    • Ώρα check-out: 11:00 π.μ.
    • Διατίθεται ανέπαφο check-out
DONE

Ειδικές οδηγίες για το check-in

    • Η ρεσεψιόν είναι ανοιχτή καθημερινά από 10:00 π.μ. έως 6:00 μ.μ.
    • Το προσωπικό της ρεσεψιόν λειτουργεί με περιορισμένο ωράριο.
    • Αυτό το κατάλυμα δεν προσφέρει check-in πέραν του καθιερωμένου ωραρίου
    • Οι πληροφορίες που παρέχει το κατάλυμα μπορεί να έχουν μεταφραστεί με εργαλεία αυτόματης μετάφρασης.
DONE

Απαιτούνται κατά το check-in

    • Απαιτείται πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή εγγύηση σε μετρητά για τυχόν πρόσθετες χρεώσεις
    • Ενδέχεται να απαιτείται επίσημο έγγραφο ταυτότητας με φωτογραφία
    • Η ελάχιστη ηλικία για check-in είναι 18 ετών
DONE

Παιδιά

    • Τα παιδιά μπορούν να φιλοξενηθούν δωρεάν, όταν διαμένουν στο δωμάτιο του γονέα ή του κηδεμόνα χρησιμοποιώντας τα υπάρχοντα κρεβάτια
    • Δεν υπάρχουν κρεβατάκια για μωρά
DONE

Κατοικίδια

    • Δεν επιτρέπονται κατοικίδια
    • Επιτρέπονται τα ζώα υπηρεσίας
WIFI

Ίντερνετ

    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στους κοινόχρηστους χώρους
    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στα δωμάτια
LOCAL_PARKING

Χώρος στάθμευσης

    • Δεν υπάρχει η δυνατότητα στάθμευσης στο κατάλυμα
DONE

Άλλες πληροφορίες

    • Κατάλυμα για μη καπνίζοντες

Παροχές καταλύματος

Φαγητό και ποτό

  • Καφές/τσάι στους κοινόχρηστους χώρους

Ταξιδεύοντας με παιδιά

  • Δωρεάν διαμονή για παιδιά

Τι να κάνετε

  • Γκολφ σε κοντινή απόσταση
  • Μονοπάτια για πεζοπορία/ποδηλασία σε κοντινή απόσταση

Απομακρυσμένη εργασία

  • Αίθουσα συνεδριάσεων
  • Συνεδριακός χώρος (76 τετραγωνικά μέτρα)

Υπηρεσίες

  • Λειτουργία ρεσεψιόν συγκεκριμένες ώρες μόνο
  • Φύλαξη αποσκευών

Εγκαταστάσεις

  • 1 κτήριο/πύργος
  • Χτίστηκε το 1756
  • Χρηματοκιβώτιο στη ρεσεψιόν
  • Γεωργιανή αρχιτεκτονική

Προσβασιμότητα

  • Γραφείο εγγραφής με πρόσβαση για άτομα με αναπηρικό καροτσάκι
  • Ύψος γραφείου εγγραφής προσβάσιμου για άτομα με αναπηρικό καροτσάκι (εκατοστά): 180
  • Lounge με πρόσβαση για άτομα με αναπηρικό καροτσάκι
  • Κουπαστές στις σκάλες
  • Ύψος κουπαστών στις σκάλες (εκατοστά): 80

Παροχές δωματίου

Διασκεδάστε

  • Τηλεόραση με επίπεδη οθόνη 32 ιντσών
  • Ψηφιακά κανάλια

Άνετη διαμονή

  • Θέρμανση
  • Φορητός ανεμιστήρας
  • Σίδερο/σιδερώστρα

Κοιμηθείτε καλά

  • Υποαλλεργικά κλινοσκεπάσματα
  • Κουρτίνες συσκότισης
  • Κλινοσκεπάσματα υψηλής ποιότητας
  • Ανώστρωμα

Τι θα απολαύσετε

  • Μοναδική επίπλωση και διακόσμηση

Φρεσκαριστείτε

  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Μπανιέρα ή ντουζιέρα
  • Δωρεάν προϊόντα προσωπικής περιποίησης
  • Πιστολάκι μαλλιών
  • Πετσέτες

Μείνετε συνδεδεμένοι

  • Γραφείο
  • Δωρεάν WiFi
  • Τηλέφωνο

Περισσότερα

  • Καθημερινά

Τέλη και πολιτικές

Πολιτικές

Αυτό το κατάλυμα τελεί υπό τη διαχείριση ενός επαγγελματία οικοδεσπότη. Η παροχή καταλύματος σχετίζεται με το ελεύθερο επάγγελμά του, την επιχειρηματική του δραστηριότητα ή την εργασία του.
Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι τα δωμάτια δε θα έχουν θόρυβο.
Όλοι οι επισκέπτες που διαμένουν σε δωμάτια του ξενοδοχείου θα πρέπει να έχουν δηλωθεί στο ξενοδοχείο.
Αυτό το κατάλυμα δεν διαθέτει ασανσέρ.
Οι επισκέπτες μπορούν να αισθάνονται ασφαλείς, καθώς στον χώρο του καταλύματος υπάρχουν: πυροσβεστήρας.
Αυτό το κατάλυμα δέχεται πιστωτικές κάρτες, χρεωστικές κάρτες και μετρητά.
Αποδεκτές πιστωτικές κάρτες: πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες
Διατίθενται ανέπαφες πληρωμές.
Αυτό το κατάλυμα διατηρεί το δικαίωμα να προεγκρίνει την πιστωτική κάρτα του επισκέπτη πριν από την άφιξή του.
Αν ακυρώσετε την κράτησή σας, θα υπόκεισθε στην πολιτική ακύρωσης του οικοδεσπότη. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της ΕΕ περί των δικαιωμάτων των καταναλωτών, οι υπηρεσίες κράτησης καταλυμάτων δεν υπόκεινται στο δικαίωμα υπαναχώρησης.

Εθνική αξιολόγηση

Αυτό το κατάλυμα έχει λάβει την επίσημή του αξιολόγηση με αστέρια από το VisitEngland, την Εθνική Επιτροπή Τουρισμού της Αγγλίας.

Επίσης γνωστό ως

Wessex Royale
Wessex Royale Dorchester
Sleeping Bear Dorchester
Wessex Royale Hotel Dorchester
Dorchester Minotel
Minotel Dorchester
Minotel Hotel Wessex Royale
Minotel Wessex Royale Hotel Dorchester
Wessex Royale Hotel Dorchester, Dorset
Sleeping Bear Hotel Dorchester Hotel
Sleeping Bear Hotel Dorchester Dorchester
Best Western Wessex Royale Hotel Dorchester
Wessex Royale Hotel
Sleeping Bear Hotel Dorchester Hotel Dorchester

Συχνές ερωτήσεις

Επιτρέπονται κατοικίδια σε αυτό το κατάλυμα (Sleeping Bear Hotel Dorchester);

Λυπούμαστε, δεν επιτρέπονται κατοικίδια, αλλά τα ζώα υπηρεσίας είναι ευπρόσδεκτα.

Προσφέρεται στάθμευση στον χώρο του καταλύματος (Sleeping Bear Hotel Dorchester);

Δυστυχώς δεν υπάρχει χώρος στάθμευσης στον χώρο του καταλύματος (Sleeping Bear Hotel Dorchester).

Ποιες ώρες πραγματοποιείται το check-in και το check-out σε αυτό το κατάλυμα (Sleeping Bear Hotel Dorchester);

Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 11:00 μ.μ.Το check-out πραγματοποιείται έως 11:00 π.μ.. Γρήγορο check-in και ανέπαφο check-in και check-out είναι διαθέσιμα.

Ποιες δραστηριότητες είναι διαθέσιμες στο Sleeping Bear Hotel Dorchester και στη γύρω περιοχή;

Διασκεδάστε με δραστηριότητες σε κοντινή απόσταση, όπως πεζοπορία. Επίσης, βελτιωθείτε στο γκολφ στο κοντινό γήπεδο.

Τι υπάρχει στην περιοχή που βρίσκεται το Sleeping Bear Hotel Dorchester;

Το Sleeping Bear Hotel Dorchester βρίσκεται στην καρδιά της πόλης (Ντόρτσεστερ), μόλις 8 λεπτ. με τα πόδια από Σταθμός Dorchester West και 8 λεπτ. με τα πόδια από Μουσείο Dorset Teddy Bear Museum.

Σχόλια

Σχόλια για το κατάλυμα Sleeping Bear Hotel Dorchester

8,8

Άριστο

9,4

Καθαριότητα

8,8

Τοποθεσία

9,2

Προσωπικό & εξυπηρέτηση

8,6

Κατάσταση καταλύματος & παροχές

Σχόλια

Επαληθευμένη

8/10 Πολύ καλό

A very well set out place with very friendly and helpful staff .The room was great and clean ,although some mould around the bath but overall a great place to stay .Noisy outside until the early hours but not a lot you can do about that .
Michael, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Very pleasant stay
Russell, ταξίδι 4 διανυκτερεύσεων
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Excellent location and facilities for weekend, very supportive manager .
massimo, ταξίδι 2 διανυκτερεύσεων
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Stayed here during our visit to the Tank Museum. It was very cozy and the staff were nice.
Noah, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

excellent room
massimo, ταξίδι 2 διανυκτερεύσεων
Επαληθευμένη

8/10 Πολύ καλό

Nice and convenient for a business stay, I would appreciate a microwave available
massimo, ταξίδι 2 διανυκτερεύσεων
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Lovely hotel, nicely set up and well located for everything in town.
Harry, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Excellent
Ritchie, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Welcome at reception
Julia, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Very friendly staff and a well looked after hotel, good location for walking into town with nearby restaurants.
Natalie, ταξίδι 2 διανυκτερεύσεων
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Excellent spacious room, supportive and friendly staff. It is very useful to have a microwave in the breakfast room, especially for professionals who are always in a rush. Thank you. See you next time I need to work, @Dorch.
massimo, ταξίδι 2 διανυκτερεύσεων
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Excellent hotel
Claudenicia, ταξίδι 2 διανυκτερεύσεων
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Parking was easy and secure. Room was clean. Did not use bar
David, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Fabulous, Fabulous & bloody Fabulous!

Great stay, very comfy, very close to restaurants & town, with convenient parking nearby - not stayed here before but we will be back - Fabulous!
John, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

A pleasant stay , helpful staff and charming atmosphere.
Darren, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Fantastic stay.

We had a fantastic time the room was lovely and the staff we very helpfully.
Simon, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Quiet, clean, safe & friendly staff. Would 100% stay here again.
Rose, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

8/10 Πολύ καλό

Only spent one night at The Sleeping Bear but enjoyed it and would certainly recommend. Helpful staff, handy location and good room.
Jennifer, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Comfortable hotel in the middle of town

Lovely clean room with a very comfortable mattress. Had a fantastic night's sleep.
julia, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

8/10 Πολύ καλό

The bar was well stocked, I can not comment on the parking as we got the train. The staff were very friendly and helpful
Robert, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Good location, friendly reception staff, decent price.
Samantha, ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Very good Dorchester Hotel

Friendly and helpful staff, clean and comfy, well maintained hotel in convenient location.
Ταξίδι 1 διανυκτέρευσης
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

The room was clean and comfortable and the staff were friendly. The lounge area was also comfortable. The parking area is somewhat restricted.
Trevor, ταξίδι 6 διανυκτερεύσεων
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Great stay

Lovely hotel and really friendly staff.
Mark, ταξίδι 2 διανυκτερεύσεων
Επαληθευμένη

10/10 Εξαιρετικό

Lovley Hotel and absolutely fantastic staff! Really enjoyed my stay, big thumbs up.
Nolan, ταξίδι 4 διανυκτερεύσεων