Ενοικιαζόμενο για διακοπές

Villa Aethera Milos

Κατηγορία καταλύματος: 4.5
Βίλα πολυτελείας με κουζίνα, κοντά σε Λιμάνι του Αδάμα

Επιλέξτε ημερομηνίες για να δείτε τιμές

Σε αυτό το κατάλυμα (βίλα), θα βρίσκεστε 15 λεπτά με το αυτοκίνητο από: Λιμάνι του Αδάμα και Παραλία Σαρακήνικο. Οι επισκέπτες μπορούν να βουτήξουν στην εποχική εξωτερική πισίνα, ενώ παροχές όπως το δωρεάν Wi-Fi και η δωρεάν στάθμευση χωρίς παρκαδόρο συγκαταλέγονται στα θετικά στοιχεία. Μερικές ακόμη παροχές είναι αίθριο, η κουζίνα και η επιπλωμένη βεράντα.

Σχόλια

10 στα 10
Εξαιρετικό

Ολόκληρο σπίτι

3 μπάνιαΓια 6 άτομα

Δημοφιλείς παροχές

  • Πισίνα
  • Κουζίνα
  • Εγκαταστάσεις πλυντηρίων
  • Δέχεται κατοικίδια
  • Δωρεάν στάθμευση
  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ

Βασικές παροχές (6)

  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Πετσέτες θαλάσσης
  • Εποχική εξωτερική πισίνα
  • Βεράντα
  • Κλιματισμό
  • Υπηρεσίες concierge

Νιώστε σαν στο σπίτι σας (6)

  • Κουζίνα
  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Ξεχωριστή τραπεζαρία
  • Ξεχωριστό καθιστικό
  • Βεράντα
  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
Η τρέχουσα τιμή είναι 771 €
συμπεριλαμβάνονται φόροι και τέλη
28 Σεπ - 29 Σεπ

Παρόμοια καταλύματα

Mod logo
Συνδεθείτε για να δείτε εκπτώσεις και προνόμια του προγράμματος. Περισσότερες επιβραβεύσεις για περισσότερη περιπέτεια!

Σχετικά με την περιοχή

Χάρτης
Trypiti 0, Milos, Greece, 848 00

Τι υπάρχει σε κοντινή απόσταση

  • Λαογραφικό και Ιστορικό Μουσείο Μήλου - 15 λεπτά με τα πόδια - 1.3 χλμ.
  • Φράγκικο Κάστρο - 15 λεπτά με τα πόδια - 1.3 χλμ.
  • Κατακόμβες της Μήλου - 19 λεπτά με τα πόδια - 1.6 χλμ.
  • Λιμάνι του Αδάμα - 3 λεπτά με το αυτοκίνητο - 2.7 χλμ.
  • Αρχαίο Θέατρο της Μήλου - 4 λεπτά με το αυτοκίνητο - 2.3 χλμ.

Τρόποι μετακίνησης

  • Μήλος (MLO-Κρατικός Αερολιμένας της Μήλου) - 18 λεπτά με το αυτοκίνητο, 8,4 χλμ.

Εστιατόρια

  • ‪Γρηγόρης - ‬4 λεπτά με το αυτοκίνητο
  • ‪Ω! Χαμός! - ‬6 λεπτά με το αυτοκίνητο
  • ‪Ακταίον - ‬4 λεπτά με το αυτοκίνητο
  • ‪Ice Monkey - ‬5 λεπτά με το αυτοκίνητο
  • ‪Puerto - ‬5 λεπτά με το αυτοκίνητο

Πληροφορίες για το κατάλυμα

Villa Aethera Milos

  • Σε αυτό το κατάλυμα (βίλα), θα βρίσκεστε 15 λεπτά με το αυτοκίνητο από: Λιμάνι του Αδάμα και Παραλία Σαρακήνικο. Οι επισκέπτες μπορούν να βουτήξουν στην εποχική εξωτερική πισίνα, ενώ παροχές όπως το δωρεάν Wi-Fi και η δωρεάν στάθμευση χωρίς παρκαδόρο συγκαταλέγονται στα θετικά στοιχεία. Μερικές ακόμη παροχές είναι αίθριο, η κουζίνα και η επιπλωμένη βεράντα.

Με μια ματιά

Μέγεθος καταλύματος

    • Ιδιωτική βίλα
    • Εκτείνεται σε 1 επίπεδο

Άφιξη/αναχώρηση

    • Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 11:30 μ.μ.
    • Γρήγορο check-out
    • Check-in αργά ανάλογα με τη διαθεσιμότητα
    • Ελάχιστη ηλικία για check-in: 18
    • Ώρα check-out: 11:00 π.μ.

Ειδικές οδηγίες για το check-in

    • Δεν υπάρχει ρεσεψιόν σε αυτό το κατάλυμα
    • Οι επισκέπτες θα λάβουν ένα email εντός 2 εβδομάδες πριν από την άφιξή τους με οδηγίες σχετικά με το check-in. Ο οικοδεσπότης θα σας υποδεχτεί κατά την άφιξη.
    • Για να κανονίσετε το check-in σας, επικοινωνήστε με το κατάλυμα τουλάχιστον 72 ώρες πριν από την άφιξη, χρησιμοποιώντας τις πληροφορίες στην επιβεβαίωση κράτησης
    • Αν έχετε σκοπό να φτάσετε μετά τις 8:00 π.μ. επικοινωνήστε με το κατάλυμα εκ των προτέρων, χρησιμοποιώντας τις πληροφορίες στην επιβεβαίωση κράτησης
    • Οι πληροφορίες που παρέχει το κατάλυμα μπορεί να έχουν μεταφραστεί με εργαλεία αυτόματης μετάφρασης.

Απαιτούνται κατά το check-in

    • Απαιτείται πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή εγγύηση σε μετρητά για τυχόν πρόσθετες χρεώσεις
    • Ενδέχεται να απαιτείται επίσημο έγγραφο ταυτότητας με φωτογραφία
    • Η ελάχιστη ηλικία για check-in είναι 18 ετών

Παιδιά

    • Δεν υπάρχουν κρεβατάκια για μωρά

Κατοικίδια

    • Το κατάλυμα δέχεται κατοικίδια δωρεάν
    • Επιτρέπονται τα ζώα υπηρεσίας
    • Προσφέρει μπολ για τροφή και νερό

Ίντερνετ

    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στους κοινόχρηστους χώρους
    • Δωρεάν WiFi (ταχύτητα: 100+ Mbps (για 1-2 άτομα ή έως και 6 συσκευές)) στα δωμάτια

Χώρος στάθμευσης

    • Δωρεάν μη στεγασμένος χώρος στάθμευσης στο κατάλυμα, στάθμευση χωρίς παρκαδόρο στο κατάλυμα

Άλλες πληροφορίες

    • Κατάλυμα για μη καπνίζοντες

Παροχές καταλύματος

Παραλία

  • Πετσέτες θαλάσσης

Πισίνα/Σπα

  • Εποχική εξωτερική πισίνα
  • Ξαπλώστρες

Ίντερνετ

  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ, με ταχύτητα 100+ Mbps (για 1-2 άτομα ή έως και 6 συσκευές)

Στάθμευση και μετακινήσεις

  • Δωρεάν μη στεγασμένος χώρος στάθμευσης (στάθμευση χωρίς παρκαδόρο) στον χώρο του καταλύματος
  • Συνιστάται αυτοκίνητο

Κατάλληλο για οικογένειες

  • Κούνια μωρού ταξιδίου

Κουζίνα

  • Ψυγείο
  • Φούρνος μικροκυμάτων
  • Φούρνος
  • Πλυντήριο πιάτων
  • Σκεύη μαγειρικής/πιάτα/κουζινικά
  • Φρυγανιέρα
  • Βραστήρας νερού
  • Χαρτοπετσέτες
  • Βραστήρας για καφέ/τσάι

Εστιατόρια

  • Τραπέζι για φαγητό

Υπνοδωμάτια

  • Παρέχονται κλινοσκεπάσματα

Μπάνια

  • 3 μπάνια
  • Ντουζιέρα
  • Τηλέφωνο ντουζιέρας βροχής
  • Σαμπουάν
  • Παντόφλες
  • Δωρεάν προϊόντα προσωπικής περιποίησης
  • Μπουρνούζια
  • Παρέχονται πετσέτες
  • Χαρτί υγείας
  • Πιστολάκι μαλλιών
  • Σαπούνι

Κύριοι χώροι

  • Τραπεζαρία
  • Καθιστικό

Ψυχαγωγία

  • Τηλεόραση με επίπεδη οθόνη 70 ιντσών με καλωδιακά κανάλια
  • Netflix
  • Υπηρεσίες streaming

Εξωτερικοί χώροι

  • Επιπλωμένη βεράντα
  • Βεράντα

Υπηρεσίες πλυντηρίου

  • Πλυντήριο
  • Απορρυπαντικό ρούχων

Δυνατότητα χειρισμού του κλιματισμού

  • Κλιματισμός
  • Ανεμιστήρας οροφής
  • Θέρμανση

Κατοικίδια

  • Τα ζώα υπηρεσίας εξαιρούνται από την καταβολή τελών
  • Δέχεται κατοικίδια
  • Δωρεάν διαμονή για κατοικίδια
  • FOR LOC IMPORT

Προσβασιμότητα

  • Αν έχετε αιτήματα για συγκεκριμένες ανάγκες προσβασιμότητας, επικοινωνήστε με το κατάλυμα χρησιμοποιώντας τις πληροφορίες που θα βρείτε στην επιβεβαίωση που λάβατε μετά την κράτηση.
  • Χωρίς ασανσέρ
  • Με ηχομόνωση
  • Δάπεδο με πλακάκια σε κοινόχρηστους χώρους
  • Δάπεδο με πλακάκια στο δωμάτιο
  • Κατάλυμα για άτομα που δεν καπνίζουν

Υπηρεσίες και ανέσεις

  • Υπηρεσίες concierge
  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Σίδερο/σιδερώστρα
  • Χρηματοκιβώτιο που χωράει λάπτοπ
  • Δωρεάν εμφιαλωμένο νερό

Δραστηριότητες

  • Περιηγήσεις με πλοία στην περιοχή
  • Κολύμπι στην περιοχή

Παροχές ασφαλείας

  • Δεν έχει δηλωθεί ανιχνευτής μονοξειδίου του άνθρακα (ο οικοδεσπότης δεν έχει δηλώσει εάν υπάρχει ανιχνευτής μονοξειδίου του άνθρακα στο κατάλυμα – εξετάστε το ενδεχόμενο να φέρετε μαζί σας φορητό ανιχνευτή)
  • Δεν έχει δηλωθεί ανιχνευτής καπνού (ο οικοδεσπότης δεν έχει δηλώσει εάν υπάρχει ανιχνευτής καπνού στο κατάλυμα)
  • Πυροσβεστήρας
  • Κουτί πρώτων βοηθειών
  • Σύστημα ασφαλείας
  • Φωτισμός στον εξωτερικό χώρο

Γενικά

  • 1 όροφος
  • 1 κτήριο
  • Χτίστηκε το 2025
  • Τουλάχιστον το 80% του φωτισμού από λυχνίες LED
  • Παράθυρα με διπλά τζάμια

Τέλη και πολιτικές

Υποχρεωτικά τέλη

Θα σας ζητηθεί να πληρώσετε τις ακόλουθες χρεώσεις κατά το check-in ή το check-out. Στις χρεώσεις ενδέχεται να περιλαμβάνονται οι σχετικοί φόροι:
  • Επιβάλλεται δημοτικός φόρος, ο οποίος συλλέγεται στο κατάλυμα. Αυτός ο φόρος προσαρμόζεται εποχικά και ίσως να μην ισχύει όλο το χρόνο. Ενδεχομένως να ισχύουν και άλλες εξαιρέσεις ή εκπτώσεις. Για περισσότερες λεπτομέρειες, επικοινωνήστε με το κατάλυμα χρησιμοποιώντας τις πληροφορίες στην επιβεβαίωση που λάβατε μετά την κράτηση.
  • Επιβάλλεται δημοτικός φόρος: Από 1 Νοεμβρίου έως 31 Μαρτίου, 4.00 EUR ανά κατάλυμα, ανά διανυκτέρευση
  • Επιβάλλεται δημοτικός φόρος: Από 1 Απριλίου έως 31 Οκτωβρίου, 15.00 EUR ανά κατάλυμα, ανά διανυκτέρευση

Κατοικίδια

  • Τα ζώα υπηρεσίας δεν υπόκεινται σε τέλη

Πισίνα, σπα και γυμναστήριο (κατά περίπτωση)

  • Η εποχική πισίνα είναι ανοιχτή την εξής περίοδο: Απρίλιος - Νοέμβριος

Πολιτικές

Αυτό το κατάλυμα τελεί υπό τη διαχείριση ενός επαγγελματία οικοδεσπότη. Η παροχή καταλύματος σχετίζεται με το ελεύθερο επάγγελμά του, την επιχειρηματική του δραστηριότητα ή την εργασία του.
Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις για επιπλέον άτομα και να ποικίλουν ανάλογα με την πολιτική του καταλύματος.
Αυτό το κατάλυμα διαθέτει εξωτερικούς χώρους, όπως μπαλκόνια, βεράντες και ταράτσες που πιθανώς να μην είναι κατάλληλοι για παιδιά. Αν έχετε κάποιον προβληματισμό, προτείνουμε να επικοινωνήσετε με το κατάλυμα πριν από την άφιξή σας, για να εξασφαλίσουν ότι θα φιλοξενηθείτε σε ένα κατάλληλο δωμάτιο.
Αυτό το κατάλυμα δεν διαθέτει ασανσέρ.
Ο οικοδεσπότης δεν έχει δηλώσει εάν υπάρχει ανιχνευτής μονοξειδίου του άνθρακα στο κατάλυμα – εξετάστε το ενδεχόμενο να φέρετε μαζί σας φορητό ανιχνευτή.
Ο οικοδεσπότης δεν έχει δηλώσει εάν υπάρχει ανιχνευτής καπνού στο κατάλυμα.
Οι επισκέπτες μπορούν να αισθάνονται ασφαλείς, καθώς στον χώρο του καταλύματος υπάρχουν: πυροσβεστήρας, σύστημα ασφαλείας, κουτί πρώτων βοηθειών και φωτισμός στον εξωτερικό χώρο.
Οι συναλλαγές σε μετρητά σε αυτό το κατάλυμα δεν μπορούν να υπερβαίνουν το ποσό των 500 EUR εξαιτίας των εθνικών κανονισμών. Για περισσότερες λεπτομέρειες επικοινωνήστε με το κατάλυμα χρησιμοποιώντας τα στοιχεία στην επιβεβαίωση κράτησης.
Κωδικός αναφοράς καταλύματος 1172Κ10000154500
Αν ακυρώσετε την κράτησή σας, θα υπόκεισθε στην πολιτική ακύρωσης του οικοδεσπότη. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της ΕΕ περί των δικαιωμάτων των καταναλωτών, οι υπηρεσίες κράτησης καταλυμάτων δεν υπόκεινται στο δικαίωμα υπαναχώρησης.

Συχνές ερωτήσεις

Υπάρχει πισίνα σε αυτό το κατάλυμα (βίλα);

Ναι, θα βρείτε εποχική εξωτερική πισίνα.

Επιτρέπονται κατοικίδια σε αυτό το κατάλυμα (βίλα);

Ναι, το κατάλυμα δέχεται κατοικίδια δωρεάν. Μπολ με τροφή και νερό είναι στη διάθεσή σας.

Προσφέρεται στάθμευση στον χώρο του καταλύματος (βίλα);

Ναι, παρέχεται δωρεάν στάθμευση χωρίς παρκαδόρο.

Ποιες ώρες πραγματοποιείται το check-in και το check-out σε αυτό το κατάλυμα (βίλα);

Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 11:30 μ.μ.Το check-out πραγματοποιείται έως 11:00 π.μ.. Γρήγορο check-out είναι διαθέσιμο.

Ποιες δραστηριότητες είναι διαθέσιμες στο Villa Aethera Milos και στη γύρω περιοχή;

Ευχαριστηθείτε δραστηριότητες σε κοντινή απόσταση, όπως περιηγήσεις με καραβάκι και κολύμπι. Επίσης, το Villa Aethera Milos διαθέτει εποχική εξωτερική πισίνα.

Διαθέτει το Villa Aethera Milos κουζίνα ή μικρή κουζίνα;

Ναι, υπάρχει κουζίνα που περιλαμβάνει βραστήρα για καφέ/τσάι, φρυγανιέρα και σκεύη μαγειρικής/πιάτα/κουζινικά.

Διαθέτει το Villa Aethera Milos εξωτερικούς ιδιωτικούς χώρους;

Ναι, αυτή η βίλα περιλαμβάνει επιπλωμένο αίθριο.

Τι υπάρχει στην περιοχή που βρίσκεται το Villa Aethera Milos;

Το Villa Aethera Milos απέχει μόλις 19 λεπτ. με τα πόδια από Αρχαίο Θέατρο της Μήλου και 16 λεπτ. με τα πόδια από Λαογραφικό και Ιστορικό Μουσείο Μήλου.

Σχόλια

Σχόλια για το κατάλυμα Villa Aethera Milos

10

Εξαιρετικό

10

Καθαριότητα

Σχόλια

Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Superbe séjour dans cette villa aux prestations de qualité, accompagné avec attention par Ioannis.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Amazing place, so nice that we choose to cut days/activities short to come back early and hang out here.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

A casa é novinha, linda, decoração de bom gosto, quartos confortáveis, piscina linda mas gelada. A vista é incrível. O caminho para a casa é um pouco confuso, mas o anfitrião estava lá para nos mostrar o caminho.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Overall an excellent and amazing experience! John (Ioannis) was super helpful and accommodating. The Villa was luxurious beautiful comfortable! Just outstanding. And the pool deck area was exceptional! We will be back some day! Hopefully soon!