Old City Pansiyon

Κατηγορία καταλύματος: 2
Υπάρχει hostel σε κοντινή απόσταση από: Μεγάλο Παζάρι

Επιλέξτε ημερομηνίες για να δείτε τιμές

Αυτό το κατάλυμα (Old City Pansiyon) βρίσκεται σε εξαιρετική τοποθεσία, μόλις 10 λεπτά με τα πόδια από: Μεγάλο Παζάρι και Πλατεία Σουλταναχμέτ. Επίσης, σε απόσταση 5 λεπτών με το αυτοκίνητο θα βρείτε τα εξής: Μπλε Τζαμί και Αγία Σοφία. Το κατάλυμα βρίσκεται σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια από τα μέσα μαζικής μεταφοράς: το σημείο επιβίβασης Σταθμός Beyazit βρίσκεται σε απόσταση 6 λεπτών και το σημείο επιβίβασης Σταθμός Çemberlitaş βρίσκεται σε απόσταση 8 λεπτών.

Σχόλια

9,2 στα 10
Θαυμάσιο

Δημοφιλείς παροχές

  • Μεταφορά από/προς το αεροδρόμιο
  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ
  • Κλιματισμός
  • Εγκαταστάσεις πλυντηρίων
  • Ρεσεψιόν 24/7

Βασικές παροχές (7)

  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Λεωφορειάκι για μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο
  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Υπηρεσίες πλυντηρίου
  • Εγκαταστάσεις πλυντηρίων σελφ-σέρβις
  • Υπηρεσίες concierge
  • Βοήθεια για προγραμματισμό ξεναγήσεων/αγορά εισιτηρίων

Νιώστε σαν στο σπίτι σας (6)

  • Κουζίνα
  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Ξεχωριστό καθιστικό
  • Τηλεόραση
  • Καθημερινή υπηρεσία οροφοκομίας
  • Εγκαταστάσεις πλυντηρίων

Επιλογές δωματίων

Standard Στούντιο

  • Θέα στην πόλη
  • 20 τ.μ.
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι

Standard Μονόκλινο Δωμάτιο

  • Θέα στην πόλη
  • 15 τ.μ.
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 1 άτομο
  • 1 Διπλό Κρεβάτι

Standard Στούντιο

  • Θέα στην πόλη
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι

Παρόμοια καταλύματα

Mod logo
Συνδεθείτε για να δείτε εκπτώσεις και προνόμια του προγράμματος. Περισσότερες επιβραβεύσεις για περισσότερη περιπέτεια!

Σχετικά με την περιοχή

Χάρτης
Sarayiçi Sk. 35, Istanbul, Istanbul, 34126

Τι υπάρχει σε κοντινή απόσταση

  • Μεγάλο Παζάρι - 7 λεπτά με τα πόδια - 0.6 χλμ.
  • Πλατεία Σουλταναχμέτ - 8 λεπτά με τα πόδια - 0.7 χλμ.
  • Μπλε Τζαμί - 10 λεπτά με τα πόδια - 0.9 χλμ.
  • Αγία Σοφία - 13 λεπτά με τα πόδια - 1.2 χλμ.
  • Βόσπορος - 13 λεπτά με τα πόδια - 1.2 χλμ.

Τρόποι μετακίνησης

  • Κωνσταντινούπολη (IST) - 46 λεπτά με το αυτοκίνητο, 46,1 χλμ.
  • Διεθνής Αερολιμένας Sabiha Gokcen (SAW) - 61 λεπτά με το αυτοκίνητο, 43,8 χλμ.
  • Σταθμός Kumkapi της Κωνσταντινούπολης - 13 λεπτά περπάτημα, 1 χλμ.
  • Σταθμός Yenikapi της Κωνσταντινούπολης - 17 λεπτά περπάτημα, 1,4 χλμ.
  • Σταθμός του Γενί Καπί - 19 λεπτά περπάτημα, 1,6 χλμ.
  • Σταθμός Μετρό-Τραμ Sultanahmet - 12 λεπτά περπάτημα, 1 χλμ.
  • Σταθμός Beyazit - 6 λεπτά περπάτημα, 0,5 χλμ.
  • Σταθμός Çemberlitaş - 8 λεπτά περπάτημα, 0,6 χλμ.
  • Λεωφορειάκι για μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο (επιπλέον χρέωση)

Εστιατόρια

  • ‪Zəfəran Restaurant - ‬3 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Mivan Restaurant Cafe - ‬3 λεπτά με τα πόδια
  • ‪İmren Lokantası @ Kadırga - ‬3 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Develi Seyrani Pide - ‬3 λεπτά με τα πόδια
  • ‪Liman Kokoreç - ‬1 λεπτό με τα πόδια

Πληροφορίες για το κατάλυμα

Old City Pansiyon

  • Αυτό το κατάλυμα (Old City Pansiyon) βρίσκεται σε εξαιρετική τοποθεσία, μόλις 10 λεπτά με τα πόδια από: Μεγάλο Παζάρι και Πλατεία Σουλταναχμέτ. Επίσης, σε απόσταση 5 λεπτών με το αυτοκίνητο θα βρείτε τα εξής: Μπλε Τζαμί και Αγία Σοφία. Το κατάλυμα βρίσκεται σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια από τα μέσα μαζικής μεταφοράς: το σημείο επιβίβασης Σταθμός Beyazit βρίσκεται σε απόσταση 6 λεπτών και το σημείο επιβίβασης Σταθμός Çemberlitaş βρίσκεται σε απόσταση 8 λεπτών.

Με μια ματιά

Μέγεθος ξενοδοχείου

    • 4 δωμάτια

Άφιξη/αναχώρηση

    • Ώρα έναρξης check-in: 2:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 12 τα μεσάνυχτα
    • Check-in αργά ανάλογα με τη διαθεσιμότητα
    • Ώρα check-out: 12:30 μ.μ.

Ειδικές οδηγίες για το check-in

    • Αυτό το κατάλυμα προσφέρει μεταφορά από το αεροδρόμιο (ίσως να ισχύουν επιπλέον χρεώσεις). Για να κανονίσουν τη μεταφορά, οι πελάτες πρέπει να επικοινωνήσουν με το κατάλυμα 24 ώρες πριν από την άφιξη χρησιμοποιώντας τα στοιχεία επικοινωνίας που περιλαμβάνονται στην επιβεβαίωση της κράτησης.
    • Το προσωπικό της ρεσεψιόν θα υποδεχτεί τους επισκέπτες κατά την άφιξη.
    • Οι πληροφορίες που παρέχει το κατάλυμα μπορεί να έχουν μεταφραστεί με εργαλεία αυτόματης μετάφρασης.

Απαιτούνται κατά το check-in

    • Απαιτείται πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή εγγύηση σε μετρητά για τυχόν πρόσθετες χρεώσεις
    • Ενδέχεται να απαιτείται επίσημο έγγραφο ταυτότητας με φωτογραφία

Παιδιά

    • Δεν υπάρχουν κρεβατάκια για μωρά

Κατοικίδια

    • Δεν επιτρέπονται κατοικίδια ή ζώα υπηρεσίας

Ίντερνετ

    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στους κοινόχρηστους χώρους
    • Δωρεάν WiFi (ταχύτητα: 50+ Mbps) στα δωμάτια

Χώρος στάθμευσης

    • Δεν υπάρχει η δυνατότητα στάθμευσης στο κατάλυμα

Μεταφορές

    • Λεωφορειάκι για το αεροδρόμιο κατόπιν αιτήματος διαθέσιμο 24 ώρες το 24ωρο*

Άλλες πληροφορίες

    • Καθορισμένοι χώροι για καπνιστές

Παροχές καταλύματος

Υπηρεσίες

  • Ρεσεψιόν όλο το 24ωρο
  • Υπηρεσίες concierge
  • Βοήθεια για προγραμματισμό ξεναγήσεων/αγορά εισιτηρίων
  • Υπηρεσία στεγνοκαθαριστηρίου/πλυντηρίου

Προσβασιμότητα

  • Οι επάνω όροφοι είναι προσβάσιμοι μόνο μέσω σκάλας

Παροχές δωματίου

Διασκεδάστε

  • Τηλεόραση
  • Καλωδιακά κανάλια

Άνετη διαμονή

  • Κλιματισμός με ψύξη και θέρμανση
  • Παντόφλες
  • Σίδερο/σιδερώστρα (κατόπιν αιτήματος)

Κοιμηθείτε καλά

  • Δωμάτια με ηχομόνωση
  • Κλινοσκεπάσματα

Τι θα απολαύσετε

  • Μπαλκόνι
  • Ξεχωριστά καθιστικά

Φρεσκαριστείτε

  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Τηλέφωνο ντουζιέρας βροχής
  • Μόνο ντουζιέρα
  • Σαπούνι και σαμπουάν
  • Πιστολάκι μαλλιών
  • Πετσέτες
  • Χαρτί υγείας

Μείνετε συνδεδεμένοι

  • Γραφείο
  • Δωρεάν WiFi (ταχύτητα: 50+ Mbps)

Φαγητό και ποτό

  • Μίνι ψυγείο
  • Φούρνος μικροκυμάτων
  • Κουζίνα
  • Μαγειρική εστία
  • Σκεύη μαγειρικής/πιάτα/κουζινικά
  • Τραπεζαρία

Περισσότερα

  • Καθημερινά
  • Παρέχονται οικολογικά καθαριστικά προϊόντα

Τέλη και πολιτικές

Προαιρετικές επιπλέον παροχές

  • Η υπηρεσία μεταφοράς με το λεωφορειάκι αεροδρομίου παρέχεται με επιπλέον χρέωση 45 EUR ανά όχημα (απλή διαδρομή). Η μέγιστη χωρητικότητα είναι 2

Πολιτικές

Αυτό το κατάλυμα τελεί υπό τη διαχείριση ενός επαγγελματία οικοδεσπότη. Η παροχή καταλύματος σχετίζεται με το ελεύθερο επάγγελμά του, την επιχειρηματική του δραστηριότητα ή την εργασία του.

Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις για επιπλέον άτομα και να ποικίλουν ανάλογα με την πολιτική του καταλύματος.

Αυτό το κατάλυμα διαθέτει εξωτερικούς χώρους, όπως μπαλκόνια, βεράντες και ταράτσες που πιθανώς να μην είναι κατάλληλοι για παιδιά. Αν έχετε κάποιον προβληματισμό, προτείνουμε να επικοινωνήσετε με το κατάλυμα πριν από την άφιξή σας, για να εξασφαλίσουν ότι θα φιλοξενηθείτε σε ένα κατάλληλο δωμάτιο.

Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι τα δωμάτια δε θα έχουν θόρυβο.

Αυτό το κατάλυμα δεν διαθέτει ασανσέρ.

Οι επισκέπτες μπορούν να αισθάνονται ασφαλείς, καθώς στον χώρο του καταλύματος υπάρχουν: πυροσβεστήρας.

Αυτό το κατάλυμα δέχεται πιστωτικές κάρτες, χρεωστικές κάρτες και μετρητά.

Αποδεκτές πιστωτικές κάρτες: πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες

Κωδικός αναφοράς καταλύματος 2813

Αν ακυρώσετε την κράτησή σας, θα υπόκεισθε στην πολιτική ακύρωσης του οικοδεσπότη. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της ΕΕ περί των δικαιωμάτων των καταναλωτών, οι υπηρεσίες κράτησης καταλυμάτων δεν υπόκεινται στο δικαίωμα υπαναχώρησης.

Συχνές ερωτήσεις

Επιτρέπονται κατοικίδια σε αυτό το κατάλυμα (Old City Pansiyon);

Λυπούμαστε, δεν επιτρέπονται κατοικίδια ή ζώα υπηρεσίας.

Προσφέρεται στάθμευση στον χώρο του καταλύματος (Old City Pansiyon);

Δυστυχώς δεν υπάρχει χώρος στάθμευσης στον χώρο του καταλύματος (Old City Pansiyon).

Προσφέρει υπηρεσία μεταφοράς με λεωφορειάκι από και προς το αεροδρόμιο αυτό το κατάλυμα (Old City Pansiyon);

Ναι, προσφέρεται λεωφορειάκι για μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο. Η χρέωση είναι 45 EUR ανά όχημα (απλή διαδρομή).

Ποιες ώρες πραγματοποιείται το check-in και το check-out σε αυτό το κατάλυμα (Old City Pansiyon);

Ώρα έναρξης check-in: 2:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 12 τα μεσάνυχταΤο check-out πραγματοποιείται έως 12:30 μ.μ..

Ποιες δραστηριότητες είναι διαθέσιμες στο Old City Pansiyon και στη γύρω περιοχή;

Μερικά προτεινόμενα σημεία που μπορείτε να επισκεφτείτε είναι τα εξής: Μεγάλο Παζάρι (7 λεπτά με τα πόδια) και Πλατεία Σουλταναχμέτ (9 λεπτά με τα πόδια). Επίσης, καλές επιλογές είναι τα εξής: Μπλε Τζαμί (14 λεπτά με τα πόδια) και Βόσπορος (1,3 χλμ.).

Διαθέτει το Old City Pansiyon δωμάτια εξοπλισμένα με κουζίνες ή μικρές κουζίνες;

Ναι, υπάρχει κουζίνα σε κάθε δωμάτιο και περιλαμβάνει σκεύη μαγειρικής/πιάτα/κουζινικά και φούρνο μικροκυμάτων.

Διαθέτει το Old City Pansiyon εξωτερικούς ιδιωτικούς χώρους;

Ναι, κάθε δωμάτιο περιλαμβάνει μπαλκόνι.

Τι υπάρχει στην περιοχή που βρίσκεται το Old City Pansiyon;

Το Old City Pansiyon απέχει μόνο 6 λεπτ. με τα πόδια από Σταθμός Beyazit και 7 λεπτ. με τα πόδια από Μεγάλο Παζάρι.

Σχόλια

Σχόλια για το κατάλυμα Old City Pansiyon

9,2

Θαυμάσιο

8,4

Καθαριότητα

8,8

Παροχές

10

Προσωπικό & εξυπηρέτηση

8,0

Κατάσταση καταλύματος & παροχές

Σχόλια

Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Everything was good- the cleanliness of the room and the location. The staff helped to get a taxi to the airport. There were cooking utensils in the flat.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Good price, small but many amenities. Located 15 minute walk to many major attractions.
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

Fair amenities, no pick up or drop off to airport as was included. No hot water in shower. Two stars gave for price and location. Good for one night stay.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

The staff were very friendly, always helpful when we needed or asked for something. The rooms were good for the price we paid, better than I expected. They gave me a bigger room than I booked at no extra cost and even let my cousin stay in my room for 3 days at no extra cost. The room had eveything required to cook your own meals, inviuding a nice size fridge freezer to store your ingredients. The shop called "Sok" was 20 seconds walk, they sell everything at low cost prices (budget store), yiu can everything you need to cook. There are some decent restaurants nearby "En Baba Kebab" was my favourite although there are others in the area worth trying. Also there are travel agencies nearby (5 minute walk) that do hotel shuttle bus for 15 euros, which made my return super easy. The Internet in the room was super fast and reliable, never had issues with the Internet.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

A very nice and well-managed place. I truly enjoyed my stay and would definitely come back again.