The Ship Rooms

Κατηγορία καταλύματος: 3
Ξενοδοχείο με εστιατόριο, κοντά σε Τροχός Παρατήρησης London Eye

Επιλέξτε ημερομηνίες για να δείτε τιμές

Σε αυτό το κατάλυμα (The Ship Rooms), θα βρίσκεστε μόλις 5 λεπτά με το αυτοκίνητο από: Τροχός Παρατήρησης London Eye και Μπιγκ Μπεν. Μπορείτε να χαλαρώσετε με ένα ποτό στο μπαρ/lounge, ενώ το εστιατόριο είναι το ιδανικό μέρος για φαγητό. Επίσης, σε απόσταση 5 λεπτών με το αυτοκίνητο θα βρείτε τα εξής: Αββαείο του Γουέστμινστερ και Ποταμός Τάμεσης. Το κατάλυμα βρίσκεται σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια από τα μέσα μαζικής μεταφοράς: το σημείο επιβίβασης Σταθμός Μετρό Lambeth North βρίσκεται σε απόσταση 9 λεπτών και το σημείο επιβίβασης Σταθμός Μετρό του Κένινγκτον βρίσκεται σε απόσταση 10 λεπτών.

Σχόλια

8,8 στα 10
Άριστο

Δημοφιλείς παροχές

  • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ
  • Εστιατόριο
  • Μπαρ
  • Μη καπνιστών

Βασικές παροχές (1)

  • Εστιατόρια και μπαρ/lounge
Η τρέχουσα τιμή είναι 96 €
συμπεριλαμβάνονται φόροι και τέλη
15 Νοε - 16 Νοε

Επιλογές δωματίων

Standard Δίκλινο Δωμάτιο (Double)

9,2 στα 10
Θαυμάσιο
(5 σχόλια)
  • 6 τ.μ.
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 Διπλό Κρεβάτι

Deluxe Δίκλινο Δωμάτιο (Double)

8,4 στα 10
Πολύ καλό
(7 σχόλια)
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 King Κρεβάτι

Superior Δίκλινο Δωμάτιο (Double)

8,0 στα 10
Πολύ καλό
(10 σχόλια)
  • 1 υπνοδωμάτιο
  • Για 2 άτομα
  • 1 King Κρεβάτι

Παρόμοια καταλύματα

Mod logo
Συνδεθείτε για να δείτε εκπτώσεις και προνόμια του προγράμματος. Περισσότερες επιβραβεύσεις για περισσότερη περιπέτεια!

Σχετικά με την περιοχή

Χάρτης
171 Kennington Rd, London, England, SE11 6SF

Τι υπάρχει σε κοντινή απόσταση

  • Αυτοκρατορικό Μουσείο Πολέμου - 6 λεπτά με τα πόδια - 0.5 χλμ.
  • Ποταμός Τάμεσης - 13 λεπτά με τα πόδια - 1.1 χλμ.
  • Γέφυρα Γουέστμινστερ (Μνημείο) - 15 λεπτά με τα πόδια - 1.3 χλμ.
  • Τροχός Παρατήρησης London Eye - 18 λεπτά με τα πόδια - 1.6 χλμ.
  • Μπιγκ Μπεν - 20 λεπτά με τα πόδια - 1.7 χλμ.

Τρόποι μετακίνησης

  • Λονδίνο (STN-Στάνστεντ) - 78 λεπτά με το αυτοκίνητο, 65 χλμ.
  • Λονδίνο (LCY-London City) - 46 λεπτά με το αυτοκίνητο, 16,8 χλμ.
  • Αεροδρόμιο Χίθροου (LHR) - 58 λεπτά με το αυτοκίνητο, 29,2 χλμ.
  • Αεροδρόμιο Γκάτγουικ (Lgw) - 93 λεπτά με το αυτοκίνητο, 66,9 χλμ.
  • Λονδίνο (LTN-Λούτον) - 94 λεπτά με το αυτοκίνητο, 57,5 χλμ.
  • Λονδίνο (SEN-Southend) - 95 λεπτά με το αυτοκίνητο, 67,7 χλμ.
  • Σιδηροδρομικός Σταθμός του Έλεφαντ εντ Καστλ - Λονδίνο - 13 λεπτά περπάτημα, 1,1 χλμ.
  • Σταθμός Waterloo - 16 λεπτά περπάτημα, 1,4 χλμ.
  • Σιδηροδρομικός Σταθμός Waterloo East του Λονδίνου - 17 λεπτά περπάτημα, 1,4 χλμ.
  • Σταθμός Elephant & Castle - 12 λεπτά περπάτημα, 1 χλμ.
  • Σταθμός Μετρό Lambeth North - 9 λεπτά περπάτημα, 0,7 χλμ.
  • Σταθμός Μετρό του Κένινγκτον - 10 λεπτά περπάτημα, 0,8 χλμ.

Εστιατόρια

  • ‪The Pineapple - ‬8 λεπτά με τα πόδια
  • ‪The Hercules - ‬8 λεπτά με τα πόδια
  • ‪The Old Red Lion - ‬9 λεπτά με τα πόδια
  • ‪The Corner Cafe - ‬6 λεπτά με τα πόδια
  • ‪The Ship - ‬2 λεπτά με τα πόδια

Πληροφορίες για το κατάλυμα

The Ship Rooms

  • Σε αυτό το κατάλυμα (The Ship Rooms), θα βρίσκεστε μόλις 5 λεπτά με το αυτοκίνητο από: Τροχός Παρατήρησης London Eye και Μπιγκ Μπεν. Μπορείτε να χαλαρώσετε με ένα ποτό στο μπαρ/lounge, ενώ το εστιατόριο είναι το ιδανικό μέρος για φαγητό. Επίσης, σε απόσταση 5 λεπτών με το αυτοκίνητο θα βρείτε τα εξής: Αββαείο του Γουέστμινστερ και Ποταμός Τάμεσης. Το κατάλυμα βρίσκεται σε πολύ κοντινή απόσταση με τα πόδια από τα μέσα μαζικής μεταφοράς: το σημείο επιβίβασης Σταθμός Μετρό Lambeth North βρίσκεται σε απόσταση 9 λεπτών και το σημείο επιβίβασης Σταθμός Μετρό του Κένινγκτον βρίσκεται σε απόσταση 10 λεπτών.

Με μια ματιά

CHECK-IN
3:00 μ.μ.
CHECK-OUT
11:00 π.μ.

Μέγεθος ξενοδοχείου

    • 7 δωμάτια

Άφιξη/αναχώρηση

    • Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 11:00 μ.μ.
    • Ελάχιστη ηλικία για check-in: 18
    • Ώρα check-out: 11:00 π.μ.

Ειδικές οδηγίες για το check-in

    • Δεν υπάρχει ρεσεψιόν σε αυτό το κατάλυμα
    • Οι επισκέπτες θα λάβουν πληροφορίες για το lockbox.
    • Αν έχετε σκοπό να φτάσετε μετά τις 11:00 μ.μ. επικοινωνήστε με το κατάλυμα εκ των προτέρων, χρησιμοποιώντας τις πληροφορίες στην επιβεβαίωση κράτησης
    • Οι πληροφορίες που παρέχει το κατάλυμα μπορεί να έχουν μεταφραστεί με εργαλεία αυτόματης μετάφρασης.
    • Η φύλαξη αποσκευών είναι διαθέσιμη από τις 2 μ.μ.

Απαιτούνται κατά το check-in

    • Απαιτείται πιστωτική, χρεωστική κάρτα ή εγγύηση σε μετρητά για τυχόν πρόσθετες χρεώσεις
    • Ενδέχεται να απαιτείται επίσημο έγγραφο ταυτότητας με φωτογραφία
    • Η ελάχιστη ηλικία για check-in είναι 18 ετών

Κατοικίδια

    • Δεν επιτρέπονται κατοικίδια

Ίντερνετ

    • Δωρεάν ασύρματο ίντερνετ στους κοινόχρηστους χώρους
    • Δωρεάν WiFi (ταχύτητα: 250+ Mbps (για 3-5 άτομα ή έως και 10 συσκευές)) στα δωμάτια

Χώρος στάθμευσης

    • Δεν υπάρχει η δυνατότητα στάθμευσης στο κατάλυμα

Άλλες πληροφορίες

    • Κατάλυμα για μη καπνίζοντες

Παροχές καταλύματος

Φαγητό και ποτό

  • Εστιατόριο
  • Μπαρ/lounge

Παροχές δωματίου

Άνετη διαμονή

  • Κλιματισμός με θέρμανση
  • Σίδερο/σιδερώστρα (κατόπιν αιτήματος)

Φρεσκαριστείτε

  • Ιδιωτικό μπάνιο
  • Μόνο ντουζιέρα
  • Πιστολάκι μαλλιών
  • Πετσέτες

Μείνετε συνδεδεμένοι

  • Δωρεάν WiFi (ταχύτητα: 250+ Mbps (για 3-5 άτομα ή έως και 10 συσκευές))

Τέλη και πολιτικές

Πολιτικές

Αυτό το κατάλυμα τελεί υπό τη διαχείριση ενός επαγγελματία οικοδεσπότη. Η παροχή καταλύματος σχετίζεται με το ελεύθερο επάγγελμά του, την επιχειρηματική του δραστηριότητα ή την εργασία του.
Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις για επιπλέον άτομα και να ποικίλουν ανάλογα με την πολιτική του καταλύματος.
Αυτό το κατάλυμα δεν διαθέτει ασανσέρ.
Οι επισκέπτες μπορούν να αισθάνονται ασφαλείς, καθώς στον χώρο του καταλύματος υπάρχουν: πυροσβεστήρας.
Αυτό το κατάλυμα δέχεται πιστωτικές κάρτες και χρεωστικές κάρτες. Δεν γίνονται δεκτά μετρητά.
Αποδεκτές πιστωτικές κάρτες: πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες, πιστωτικές κάρτες
Αν ακυρώσετε την κράτησή σας, θα υπόκεισθε στην πολιτική ακύρωσης του οικοδεσπότη. Σύμφωνα με τους κανονισμούς της ΕΕ περί των δικαιωμάτων των καταναλωτών, οι υπηρεσίες κράτησης καταλυμάτων δεν υπόκεινται στο δικαίωμα υπαναχώρησης.

Επίσης γνωστό ως

The Ship Rooms Hotel
The Ship Rooms London
The Ship Rooms Hotel London

Συχνές ερωτήσεις

Επιτρέπονται κατοικίδια σε αυτό το κατάλυμα (The Ship Rooms);

Λυπούμαστε, δεν επιτρέπονται κατοικίδια.

Προσφέρεται στάθμευση στον χώρο του καταλύματος (The Ship Rooms);

Δυστυχώς δεν υπάρχει χώρος στάθμευσης στον χώρο του καταλύματος (The Ship Rooms).

Ποιες ώρες πραγματοποιείται το check-in και το check-out σε αυτό το κατάλυμα (The Ship Rooms);

Ώρα έναρξης check-in: 3:00 μ.μ. – Ώρα λήξης check-in: 11:00 μ.μ.Το check-out πραγματοποιείται έως 11:00 π.μ..

Υπάρχουν εστιατόρια σε αυτό το κατάλυμα (The Ship Rooms) ή στη γύρω περιοχή;

Ναι, υπάρχει ένα εστιατόριο στο κατάλυμα.

Τι υπάρχει στην περιοχή που βρίσκεται το The Ship Rooms;

Το The Ship Rooms απέχει μόνο 9 λεπτ. με τα πόδια από Σταθμός Μετρό Lambeth North και 20 λεπτ. με τα πόδια από Τροχός Παρατήρησης London Eye.

Σχόλια

Σχόλια για το κατάλυμα The Ship Rooms

8,8

Άριστο

8,8

Καθαριότητα

8,4

Παροχές

9,2

Προσωπικό & εξυπηρέτηση

8,0

Κατάσταση καταλύματος & παροχές

Σχόλια

Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Really friendly and helpful staff, good location, nice rooms, can’t recommend enough
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Lovely staff and clean big room. It was great for what we needed and good value for money. Good bus links outside the property which was great for sightseeing!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Lovely, clean room, with good amenities Friendly & helpful lady at check in. Lovely old characterful pub & excellent service. Would definitely stay here again.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Excellent, helpful staff, great location, recommended place to stay.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Our stay was fantastic, helpful staff, close to everything. Very comfortable room.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

A great find and great hotel. Only 20 minute walk from Royal Featival Hall. So if you want a hotel not in a tourist area and do not mind a nice stroll then this is the place to go. Will definitely stay here again when next in London.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Friendly, comfortable, helpful
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Excellent staff and a very nice bar. Room well prepared considering heat with window open and fan on. Would definitely revisit if again in the vicinity.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great place to stay, staff were all lovely and good ambience when spending time in the bar area. Room ticked the boxes for an overnight stay and decent value for money. Would stay again
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Comfortable stay at the ship rooms and pub Staff were friendly and helpful bed was very compfy and bathroom spacious and clean
Επαληθευμένο σχόλιο

6/10 Καλό

Location, big room, bus station opposite
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Great location and brilliant pub with a range of drinks and excellent pizza. The staff were also helpful and accommodating. The room was very hot and stuffy and needs a bit of a refresh - especially the bathroom.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great stay, clean room good location and great value for money!
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

The hotel is situated in a great location - close to all the main attractions, but in a much quieter area, so away from the crowds. It was great to stay above an authentic English local pub. The staff at the pub were very nice and a special shout out to Ray who went above and beyond to make our stay pleasant. The pub food was very good and the pints of beer were poured to perfection!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Todo el personal fue muy amable! 10/10
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Super Zimmer und gemütlicher Pub. Wir kommen sehr gerne wieder.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Great find, room was good with comfy bed. Great pizza in the pub
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Room was a decent size and I liked the decor, the bathroom was clean and generally in good order, except for a wobbly tap. I didn't really interact with the staff but they were friendly when I did speak to them. Provision of a coffee machine with free pods was a bonus. The only negative bits of feedback are that there was no milk in the fridge on the second floor and when I was checking under the bed for any possessions before leaving I noticed it needed a good vacuuming and there were sweet wrappers etc from previous guests. No window in my room but there was a skylight which could be opened with an electric switch. Overall an enjoyable stay, just needs a hoover under the bed!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Great location, amazing room!
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Lovely staff and large comfortable room
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

Spacious room with comfortable bed and good quality bedding. Very clean, a tiny bit dated but nothing to concern yourself about. Location is very close to Lambeth North tube and quite close to E&C tube/station so very easy to get around from there.
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

The most darling accommodation! Honestly way more spacious than I was expecting and very clean. The staff were so lovely and we enjoyed the pub several times. Thank you from Canada!🇨🇦
Επαληθευμένο σχόλιο

10/10 Εξαιρετικό

clean large basic rooms with tea and coffee and nice bedding and linen, friendly pub staff downstairs
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Spotlessly clean and friendly staff. The shower head was a bit spotty and as it was a heatwave a fan of some sort in each room would be nice. But overall pretty good for the price.
Επαληθευμένο σχόλιο

8/10 Πολύ καλό

Staff were lovely. Room very clean. Good coffee machine with milk available from the fridge on the top floor. Noise levels what you would expect from a room above a busy pub. Would stay there again :)